Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

F1 23 - Droga do sławy: podejmowanie decyzji, wywiady, konsekwencje

Na co wpływają nasze wybory.

W czasie grania w tryb Droga do sławy w F1 2023, kierowane przez nas postacie wielokrotnie będą podejmowały wybory - kierowcy podczas wywiadów po zakończeniu wyścigów, a menedżerowie pomiędzy zawodami. Na tej stronie wyjaśniamy, jakie są konsekwencje podejmowanych decyzji.

W znacznej większości przypadków, podejmowane przez nas decyzje wpływają na zdobywanie lub utratę punków reputacji i sprawności zespołu. Główną zaletą posiadania wysokiego poziomu w każdej z tych dwóch statystyk jest możliwość wyboru od czasu do czasu dodatkowej opcji dialogowej, która niemal zawsze zapewnia nam same profity. W czasie wywiadu pozytywne lub negatywne skutki udzielenia danej odpowiedzi są od razu wyświetlane na ekranie.

Decyzje podejmowane jako menedżer mogą mieć z kolei daleko idące konsekwencje. Przede wszystkim, niektóre z naszych wyborów wpływają na to, jaki cel dodatkowy zyska nasza postać w kolejnym wyścigu. Wykonanie go zapewni duży bonus, a niezaliczenie celu analogicznie nakłada na nas znaczne kary.

Skutków niektórych decyzji nie widzimy też od razu. W wyjątkowych przypadkach efekt naszych działań poznamy dopiero za rozdział lub dwa. W trybie Droga do sławy pojawiają się też pewne wątki poboczne „ciągnące się” przez kilka do kilkunastu rozdziałów i podjęta początkowo decyzja oraz kolejne pomniejsze będą nam zapewniały regularne bonusy lub kary do reputacji oraz sprawności zespołu.

Oprócz tego podejmowanie decyzje wpływają też na grę od strony fabularnej - odpowiedzi udzielone w wywiadach oraz decyzje podjęte jako menedżer będą komentowane w prasie, a postacie niezależne poruszą ich temat w mailach lub rozmowach telefonicznych. Dodatkowo zaglądając do zakładki mediów społecznościowych na naszym smartfonie, fani będą na żywo reagować na nasze wypowiedzi i występy za kółkiem - co przysporzy nam popularności lub stworzy społeczność zaciekłych krytyków.

Następnie: F1 23 - Droga do sławy: reputacja i sprawność zespołu, na co wpływają

Spis treści: F1 23 - Poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: F1 23 - Droga do sławy, F1 World, Kariera: różnice między trybami

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze