Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Epic najwyraźniej po cichu anulował odświeżone Unreal Tournament 3

Z karty produktu zniknęły wzmianki o nowym wydaniu.

Pod koniec zeszłego roku Epic Games zaktualizowało kartę produktu Unreal Tournament 3 na Steamie, informując o planach odświeżenia gry o crossplay między wydaniami na Steam, Epic Games Store oraz GOG i udostępnienia jej całkowicie za darmo. Teraz jednak zmiana została cofnięta, a wszystkie wzmianki o nowym wydaniu zniknęły.

O sprawie informuje serwis Kotaku. Nowe wydanie UT3 miało nazywać się Unreal Tournament 3 X. Według zapowiedzi, miała być to pełna wersja kultowego tytułu, bez mikropłatności ani „żadnych innych haczyków”. Przy okazji gra miałaby także trafić do sklepów GOG oraz EGS (obecnie dostępna jest tylko na Steamie) ze wspólnymi serwerami dla posiadaczy wersji każdej z platform dystrybucji.

Informacja wzbudziła spore zainteresowanie wśród fanów strzelanki, biorąc pod uwagę, że parę dni wcześniej Epic ogłosił wyłączenie serwerów dla starszych odsłon serii Rock Band, Dance Central oraz właśnie Unreal i Unreal Tournament. Wygląda jednak na to, że wydania „X” się nie doczekamy, a cofnięcie zmian w karcie produktu zauważył użytkownik Twittera o pseudonimie Wario64.

Redakcja Kotaku poprosiła wydawcę Epic Games o komentarz w tej sprawie albo chociaż potwierdzenie anulowania odświeżonego UT3, jednak przedstawiciel spółki odmówił komentarza. Najwidoczniej deweloper nie jest już w ogóle zainteresowany popularną przed parunastu laty serią sieciowych strzelanek i zamierza w pełni skupić się na rozwoju flagowego Fortnite’a.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2015 roku udostępniono wczesną wersję alfa powstającego rebootu cyklu, jednak ostatnią aktualizację opublikowano w 2017 roku, a rok później firma potwierdziła, że zawiesza prace nad grą.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze