Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - Uświęcona Śnieżna Równina

Co robić w Uświęconej Śnieżnej Równinie.

Uświęcona Śnieżna Równina położona jest w zachodniej części regionu Szczyty Gór Olbrzymów. Dotarłeś/aś tutaj, przechodząc przez Ukrytą ścieżkę do Świętego Drzewa, która prowadzi przez Wielką Windę Rold. Na tym obszarze odkryjesz drogi prowadzące do: Świętego Drzewa Miquelli i Pałacu Mohgwyna.


Na tej stronie:


Ordina, Liturgiczne Miasto: zagadka z figurami, droga do: Świętego Drzewa Miquelli

Ordina (A) znajduje się w północnej części Uświęconej Śnieżnej Równiny. Znajdziesz tutaj teleport prowadzący do Świętego Drzewa Miquelli, kolejnego celu twojej podróży.

Teleport znajduje się na szczycie schodów (1). Przejście jest zapieczętowane. Aby zniwelować barykadę, musisz rozwiązać zagadkę z figarami.

W mieście znajdują się cztery figury, które trzeba zapalić (zaznaczyliśmy je na poniższej mapie (B1-B4). Wówczas pieczęć zniknie. Figury można rozpalić dopiero, gdy aktywujemy przycisk (2) obok chochlika. To miejsce znajduje się niedaleko schodów.

Gdy aktywujesz przycisk, przeniesiesz się do innej linii czasowej, ale nadal będziesz w tym samym mieście. Kiedy tak się stanie, możesz rozpalać figury (B1-B4).

Dużym utrudnieniem jest fakt, że pojawią się przeciwnicy, w tym niewidzialni zabójcy. Możesz ich zignorować, skupiając się tylko na głównym celu, czyli rozpaleniu figur. Jeśli zginiesz, musisz znowu aktywować przycisk (2), by przenieść do linia czasowej, w której możliwe będzie rozpalanie figur.

Co ważne, jeśli jakiś posąg już rozpaliłeś, to nawet po śmierci nie musisz go ponownie zapalać, więc możesz skupić się tylko na figurach, do których wcześniej nie dotarłeś.

Aby przedostać się do kolejnych wież, gdzie znajdują się figury, musisz skorzystać z drabin, a także skakać po dachach budynków.

Na powyższej mapie i poniższych zdjęciach zaznaczyliśmy wszystkie figury.

  • Figura B1 - znajduje się środkowej części miasta, przy głównej uliczce, najłatwiej do niej dotrzeć.
  • Figura B2 - znajduje się w zachodniej części lokacji, w wieży na skraju miasta, do której dotrzesz po schodach.
  • Figura B3 - również znajduje się w wieży, na którą wejdziesz po drabinie. Ta wieża zlokalizowana jest w południowo-zachodniej części miasta.
  • Figura B4 - najtrudniej się dostać do niej, gdyż po drodze spotkasz magów, którzy będą strzelać do ciebie czarami. Dotrzesz do tej figury, skacząc po dachach budynków, idąc od strony figury B3.

Kiedy rozwiążesz zagadę, pieczęć zniknie i będziesz mógł wejść po schdoach na szczyt, gdzie znajduej się telepoerto do lokacji: Święte Drzewo Miquelli.


Pałac Moghwyna

Pałac Moghwyna to niezbyt duża lokacja, na końcu której znajduje się trudny do pokonania boss - Mogh.

Do Pałacu Moghwyna przedostaniesz się przez teleport. Teleport do Pałacu Moghwyna (C na mapie; 3 na obrazku) znajduje się w zachodniej części Uświęconej Śnieżnej Równiny. Do tego obszaru dotrzesz także, wykonując zadanie poboczne dla Varre.

Spis treści: Elden Ring – Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Wielka Winda Rold: ukryta ścieżka, lewy i prawy medalion

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze