Skip to main content

Elden Ring - Karyjska Posiadłość

Droga do bossa w Karyjskiej Posiadłości.

Karyjska Posiadłość to jednak z kilku najważniejszych lokacji w Elden Ring, prowadzi do niej bowiem przewodnictwo łaski. Kiedy pokonasz bossa obszaru, dotrzesz do zamkniętego terenu, do którego można dotrzeć tylko przez Karyjską Posiadłość.

Karyjska Posiadłość (A) znajduje się w północnej części Jeziora Liurnia, na północ od Akadamii Rai Lucarii.


Na tej stronie:


Parter posiadłości

Kiedy wejdziesz na teren posiadłości, uważaj przede wszystkim na przeciwników w kształcie ręki. Staraj się ich atakować od tyłu, gdyż ich ataki są bardzo groźne. Ci wrogowie są bardzo wrażliwi na ogień, więc wykorzystaj ten fakt. Ten rodzaj oponenta często ukrywa się - obserwuj okolice, gdyż "rączki" wiszą na ścianach, a także są zakopane jest w ziemi (kiedy się zbliżysz, wówczas cię zaatakują).

Twoim pierwszym zadaniem jest odnalezienie wejścia do budynku. Udaj się do więc do południowo-zachodniej części lokacji (B), gdzie odnajdziesz wejście do posiadłości (1). Do tego budynku możesz także dotrzeć, trzymając się lewej strony Posiadłości.

Kiedy wejdziesz do środka, przejdź na pierwsze piętro, gdzie odnajdziesz miejsce łaski: Parter posiadłości.

Następnie wyjdź na zewnątrz. Idź prosto wzdłuż ścieżki, a dotrzesz do wejście do kolejnego budynku (2). Wewnątrz wjedź windą na górę, gdzie znajduje się kolejne miejsce łaski.


Piętro posiadłości

Kiedy wyjdziesz na zewnątrz, odnajdziesz złote drzewko, przy którym leży Złote nasiono.

Idź w prawo, a potem wejdź po schodach (3) na sam szczyt, uważając po drodze na magów i olbrzyma, a potem na kuszników z mieczami.

W ten sposób dotrzesz do areny walki z bossem (4) - Loretta, królewski rycerz.

Następnie: Elden Ring - Loretta, królewski rycerz

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Akademia Rai Lucarii (2)

Zobacz także