Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring - jak szukać celu, przewodnictwo łaski

Jak szukać celu gry.

Elden Ring jest grą pozbawioną znaczników misji, czyli kolorowych ikon znanych z innych gier, które wskazują aktualny cel. Na tej stronie wyjaśnimy, gdzie podążać i jak znajdować bieżący cel gry.


Na tej stronie:


Przewodnictwo łaski - jak szukać celu

Przewodnictwo łaski to promienie, które wskazują cel gry, czyli miejsce, do którego powinniśmy podążać. Warto zauważyć, że przewodnictwo łaski jest związane z głównym wątkiem fabularnym.

Dlatego też nie musisz zawsze podążać za promieniami - możesz zająć się innymi zadaniami, np. dokładnie eksplorować świat, odkrywać lochy czy ciekawe miejsce, które nie mają bezpośredniego związku z fabułą gry. Gdy uznasz, że pora zająć się głównym celem gry, wówczas przewodnictwo łaski wskaże ci miejsce, do którego powinieneś się udać.

Przewodnictwo łaski, czyli złote promienie (widoczne na poniższym obrazku), wskazują aktualny cel. Znajdziesz je zawsze przy miejscach łaski. Im bardziej oddalisz się od takiego punktu, tym promień będzie mniej widoczny, aż w końcu zniknie.


Przewodnictwo łaski na mapie

Na mapie jeszcze lepiej widoczne jest przewodnictwo łaski. Niektóre miejsca łaski bowiem na mapie pozostawiają charakterystyczny znak (oznaczyliśmy je niebieską obwódką). Dzięki niemu wiemy, w którą stronę podążać. Kiedy znajdziemy przy miejscu łaski taki znak, prawdopodobnie przy kolejnym również będzie on widoczny. Ciąg tych symboli wskazuje dokładnie lokację, do której warto podążać.

Zwróć uwagę, że - w zależności, w której części świata przebywasz - znaki doprowadzą cię do innych lokacji. Ten system działa w ten sposób, że gdy odkryjesz pierwsze miejsce, do którego powinieneś podążyć, to znaki pozostaną na mapie, nawet jeśli uporasz z tym miejscem.

Znaki więc nie znikną, nawet jeśli zabijesz bossa obszaru. Dlatego też na mapie z czasem zobaczysz różne kierunki przewodnictwa łaski.

Co ważne, gra nie narzuca nam kolejności, w jakiej powinniśmy zaliczać kolejne cele gry. Jeśli więc podążymy w jednym kierunku, ale uznamy, że dana lokacja na ten moment jest zbyt trudna, warto poszukać innego celu.

Następnie: Elden Ring - butelka: napełnianie, rozdzielanie

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - miejsce łaski

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze