Skip to main content

Elden Ring - Akademia Rai Lucarii (2)

Docieramy do bossa obszaru.

Po tym jak pokonałeś bossa: Rudego wilka Radagona dotarłeś do drugiej części akademii. Teraz nadszedł czas, aby dotrzeć do areny walki z bossem tego obszaru, czyli Rennalą.


Na tej stronie:


Sala debat, plac

Sala debat to miejsce łaski, które odkryjesz, gdy pokonasz bossa Rudego wilka Radagona. Kiedy opuścisz to miejsce, wyjdziesz na plac

Po prawej stronie, w oddali zobaczysz schody prowadzące do areny walki z bossem (1). Możesz udać się tam już teraz lub pozwiedzać pobliskie obiekty, co doradzamy.

Kiedy wejdziesz na balkon (2), czeka cię trudna przeprawa z magami. W tym miejscu możesz przywołać duchy, co zalecamy, gdyż ułatwisz sobie walkę z tymi przeciwnikami.

Gdy wejdziesz na samą górę, zobaczysz zamknięte drzwi (3) - to skrót do bossa, który otworzysz później.

Przeskocz przez barierkę, aby znaleźć się po drugiej stronie. Wówczas zeskoczysz na schody (4). Uważaj na dwóch magów, którzy stoją na dole.

Schodząc po schodach dotrzesz do drzwi, które otwórz - w ten sposób utworzysz przejście na plac za salą debat. Kiedy pójdziesz w górę schodów, dotrzesz do dachów (5). To rozległa, ale też opcjonalna, część lokacji, którą warto przemierzyć choćby dla samych skarbów. Idąc po dachach, dotrzesz do miejsca, gdzie odblokujesz skrót do Kukułczego Kościoła (tam znajduje się pierwsze miejsce łaski, jakie odkryłeś w Akademii Rai Lucarii).

Na placu znajdziesz również złote drzewko, przy którym leży Złote nasiono.


Droga do bossa, wielkie schody

Po prawej stronie placu znajdują się, wspomniane wcześniej, schody prowadzące do bossa (1).

Aby dostać się do schodów, zeskocz na wspornik (6).

Gdy tylko się zbliżysz do schodów, przetoczy się po nich kula (7), więc nie wchodź jeszcze na schody. Musisz wiedzieć, że kule będą regularnie spadać z budynku i toczyć się po schodach w twoim kierunku. Musisz więc poczekać, aż kula cię minie i dopiero potem wskocz na schody. Biegnij w górę i obserwuj kulę, która odbija się od barierek. Kiedy się zbliży do ciebie, stań tak, aby cię ominęła.

Kiedy wejdziesz na górę, idź korytarzem prosto. Dotrzesz do dziedzińca, gdzie:

  • na wprost znajduje się winda (8), którą dotrzesz na do areny walki z bossem.
  • zaatakuje cię Moongrum (9) - bardzo potężny przeciwnik. Walcząc z nim, nie pozwól, aby skończyła ci się energia, gdyż wróg wówczas przełamie twoją postawę i może cię zabić jednym ciosem. Gdy rywal cię zaatakuje, wykonuj unik do przodu, aby go minąć, po czym wyprowadź kontratak i odskocz. Oponent będzie się leczył - kiedy zauważysz, że wyciąga butelkę, wówczas szybko go zaatakuj. Na początku walki możesz zadać przeciwnikowi obrażenia krytyczne, jeśli zajdziesz go od tyłu. Będzie to możliwe, gdy odblokujesz poniżej opisany skrót. Wejdź na dziedziniec od strony skrótu, a potem, skradając się, idź wzdłuż ogrodzenia, aby przeciwnik cię nie zauważył i zajdź go od tyłu.
  • po lewej stronie znajduje się przejście (10), którym dotrzesz do opisanych powyżej drzwi (3) - dzięki temu odblokujesz skrót do ostatniego miejsca łaski.

Kiedy pokonasz Moongruma i odblokujesz skrót, skorzystaj z windy, by dostać się do areny walki z bossem Rennalą, Królową Pełni Księżyca.

Następnie: Elden Ring - Rennala, Królowa Pełni Księżyca

Spis treści: Elden Ring - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Elden Ring - Akademia Rai Lucarii (1)

Zobacz także