Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

EA rozbiło bank wznowieniem klasyków. Command and Conquer zdominowało listę bestsellerów w Europie

Ale podium zajmują nowości.

Wygląda na to, że decyzja Electronic Arts, aby wypuścić na Steamie spory pakiet gier z serii Command and Conquer, okazała się strzałem w dziesiątkę. Pomimo dwóch dekad „na karku”, seria wciąż ma licznych fanów w Europie, dzięki którym zdominowała marcową listę bestsellerów.

Jak informuje serwis Game Industry, tytuły należące do znanego cyklu zajęły pięć miejsc spośród najlepiej sprzedających się w Europie gier zeszłego miesiąca. Oprócz tego na liście znalazło się także Rainbow Six Siege oraz oczywiście nieśmiertelne GTA 5. Podnium należy jednak do nowszych produkcji: kolejno EA Sports FC 24, Helldivers 2 oraz Dragon’s Dogma 2. Pełny ranking zamieszczamy poniżej:

  1. EA Sports FC 24
  2. Helldivers 2
  3. Dragon’s Dogma 2
  4. Command and Conquer: Generals
  5. Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege
  6. Grand Theft Auto 5
  7. Command and Conquer: Red Alert 2
  8. Command and Conquer: Tiberian Sun
  9. Command and Conquer: Renegade
  10. Command and Conquer: Red Alert
Zobacz na YouTube

Natomiast w pierwszej dwudziestce znalazło się w sumie 11 gier z cyklu Command and Conquer, czyli niemal wszystkie przywrócone do sprzedaży klasyki. Co więcej, z raportu możemy się także dowiedzieć, że kilka niedawnych premier nie przyniosło swoim wydawcom spektakularnych wyników. WWE 2k24 uplasowało się na 12 miejscu, Rise Of The Ronin na 18 pozycji, natomiast Princess Peach Showtime znajduje się aktualnie na 23 lokacie.

Przypomnijmy, że w marcu na Steama trafił nie tylko kultowy cykl RTS-ów. Tego samego dnia EA opublikowało też trzy części serii Populous, dwie odsłony kultowego Dungeon Keepera, a także Sid Meier’s Alpha Centauri, Sim City 3000 Unlimited oraz The Saboteur.

Read this next