Skip to main content

Dziewczyna i kosmonauta - Nadia: kim jest, jakie ma cele

O Rosjance pracującej w SkyComie.

W tym miejscu prezentujemy zbiór informacji na temat Nadii Dawidowej - jednej z bohaterek serialu „Dziewczyna i kosmonauta”. Rosjankę poznajemy już w 1. odcinku, lecz wtedy nie wiemy o niej wiele: jest ważną osobą w SkyComie, choruje na stwardnienie rozsiane - nie może chodzić oraz ma problemy z prawą ręką.

Nadia pełni funkcję szefowej działu badań i rozwoju w SkyCom, gdzie wcześniej pracował jej dziadek - Andriej Dawidow - i prowadził badania nad subhibernacją. Brał także udział w projekcie Niko-One na stanowisku opiekuna medycznego. Drugi odcinek ukazuje, że znała Nikodema jako mała dziewczynka - poznali się w przerwie od testów dla astronautów.

Nadia prowadzi własne śledztwo na temat projektu. Stara się wybudzić Nikodema, gdyż w notatkach dziadka znalazła informacje, że może być pomocny w uleczeniu jej niepełnosprawności. Próbuje także zbierać informacje na temat działań i tajnych danych SkyComu, śledząc Siergieja Pudowkina.

Uwaga - spoiler!

Jej śledztwo staje w martwym punkcie, gdy jej ochroniarz i pomocnik - JJ - przekazuje dane z odnalezionego nośnika dziadka rosyjskim służbom (FSB). Postanawia wtedy pomóc Nikodemowi w ucieczce przed Rosjanami. Nie wie, że według danych ze skradzionego pendrive’a, Niko nie jest w stanie jej pomóc w pokonaniu choroby.

Więcej o serialu Dziewczyna i kosmonauta:

Zobacz także