Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dziewczyna i kosmonauta - Nikodem: dlaczego się nie postarzał

Czemu po 30 latach Nikodem wygląda tak samo.

Nikodem Borowski to kosmonauta, który po 30 latach wraca na ziemię - tym wydarzeniem rozpoczyna się serial „Dziewczyna i kosmonauta”. Na tej stronie postaramy się odpowiedzieć, dlaczego bohater nie postarzał się od czasu wylotu w kosmos.

W komentarzach widzów możemy przeczytać o tezie, jakoby za brak widocznych oznak starzenia u bohatera odpowiedzialna była dylatacja czasu - czyli zjawisko różnicy upływu czasu dla obiektów o różnej prędkości, w tym przypadku mieszkańców ziemi oraz astronauty w rakiecie.

Twórcy serialu nakreślili jednak własną teorię. Nie należy zapominać, że Nikodem był w stanie eksperymentalnej subhibernacji, co pokazują pierwsze minuty 1. odcinka. To ona miała odpowiadać za zatrzymanie procesów starzenia, ale i wydłużenie ludzkiego życia.

W drugim odcinku dowiadujemy się, że przeprowadzane będzie śledztwo w SkyComie, które ma na celu wyjaśnić to zjawisko. Na własną rękę podejmuje je również Nadia, przeszukując notatki ojca.

Pendrive, który odnajduje Nadia może zawierać odpowiedź na postawione pytanie. Zostaje on jednak skradziony i przekazany rządowi. Z tego powodu nie dowiadujemy się dokładnie, jak subhibernacja zatrzymała proces starzenia - przynajmniej nie w sezonie pierwszym.

Więcej o serialu Dziewczyna i kosmonauta:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze