Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dying Light 2 z darmową aktualizacją do wersji next-genowej - przypominają twórcy

Plus: kwestie międzyplatformowej kooperacji.

Techland rozwiał wątpliwości dotyczące ulepszenia Dying Light 2 na konsole następnej generacji oraz kwestii rozgrywki międzyplatformowej w trybie kooperacji.

W rozesłanym komunikacie prasowym deweloperzy potwierdzili informacje sprzed kilku miesięcy: nabywcy gry na PS4 i Xbox One otrzymają darmowy upgrade do edycji - odpowiednio - PS5 i Xbox Series X/S.

Poruszono też temat tak zwanego cross-playu w trybie kooperacji. Twórcy wyjaśniają, że w dniu premiery gra nie zaoferuje opcji rozgrywki między poszczególnymi platformami docelowymi oraz między różnymi generacjami danej rodziny konsol.

Podkreślenie, że obie funkcje nie pojawią się w momencie debiutu produkcji może zaś oznaczać, że Techland zamierza dodać elementy w jednej z przyszłych aktualizacji. Natomiast na komputerach od razu otrzymamy możliwość zabawy między użytkownikami Steama i Epic Games Store.

Przypomniano również najważniejsze założenia trybu współpracy w produkcji. Całą grę można ukończyć w kooperacji - z wyjątkiem prologu. Zebrane podczas przygody przedmioty i postępy zachowamy, nawet jeżeli nie jesteśmy gospodarzem sesji. Do tego wybory podejmowane przez wszystkich graczy poprzez głosowanie.

Dying Light 2 ukaże się 4 lutego na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One. W ciągu najbliższego półrocza powinna też zadebiutować wersja Switch.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze