Skip to main content

Dying Light 2 - jak zmienić broń

Jak przełączyć się na inną broń.

Na tej stronie dowiesz się, jak zmienić broń w Dying Light 2. System zarządzania bronią może być nieco niezrozumiały, ale kiedy go poznasz, szybko nauczysz się z niego korzystać.


Na tej stronie:


Zmiana broni na inną

Aby zmienić broń:

  • Na klawiaturze: naciśnij 3, by szybko zmienić LUB przytrzymaj 3, by otworzyć kołowe menu wyboru
  • Na padzie: naciśnij strzałkę w prawo, by szybko zmienić LUB przytrzymaj ją, by otworzyć kołowe menu wyboru

Kołowe menu wyboru (1) pozwala wskazać pożądaną broń i wybrać ją po puszczeniu przycisku. W tym menu możesz nawet przyjrzeć się trwałości, obrażeniom i modyfikacjom broni.

Aktualnie wybraną broń (2) wskazuje prawa ikona na krzyżaku w lewym dolnym rogu ekranu.

Uwaga: to, na jakie bronie możesz się przełączyć, ustalasz poprzez przygotowanie zestawu używanych broni. W poniższej sekcji tłumaczymy, jak to robić.


Zestaw używanych broni

Aby ustalić, na jakie bronie przełączasz się za pomocą przycisku 3 lub strzałki w prawo, wejdź do menu ekwipunku, a następnie wybierz jakąkolwiek z broni (3).

Otworzy się nowe okno z czterema miejscami (4) po lewej stronie. Właśnie w tych miejscach muszą znaleźć się bronie, których chcesz używać. Wybierz dane miejsce, a potem wybierz pożądaną broń z dostępnych broni (5), by przypisać ją do tego miejsca - lub zamienić poprzednią broń.


Szybka wymiana broni

W grze istnieje też możliwość szybkiej wymiany aktualnie trzymanej broni na inną broń, leżącą „luzem” w otwartym świecie.

Aby to zrobić, zbliż się do broni i skorzystaj z opcji Zamień (6). Zwróć uwagę na obrażenia (7) nowej broni. Jeśli liczba jest czerwona, są mniejsze od aktualnych, a zielona oznacza większe obrażenia.

Uwaga: gdy skorzystasz z opcji Zamień, broń trzymana przez ciebie w dłoni zostanie wyrzucona na ziemię, a zamiast tego chwycisz nową broń.

Następnie: Dying Light 2 - jak zdobyć łuk

Spis treści: Dying Light 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dying Light 2 - tworzenie przedmiotów, crafting

Zobacz także