Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Duże tąpnięcie na akcjach CD Projektu. Wyniki i plany nie spodobały się inwestorom

Przecena o ponad 10%.

Ujawnione pod koniec ubiegłego tygodnia wyniki finansowe i plany na obecny rok najwyraźniej nie przypadły do gustu inwestorom CD Projektu. Cena akcji spółki potaniała dziś o ponad 10 procent.

Oznacza to spadek o 17,10 zł: z otwarcia na poziomie 167 zł do 149,90 zł na zakończenie sesji w Warszawie.

Skąd takie nastroje? W czwartek opublikowano podsumowanie 2021 roku, omówiono także plany na obecny rok. Rezultaty za całe dwanaście miesięcy były obiecujące, a te za ostatni kwartał – wyższe od przewidywać analityków o niecałe 10 procent.

Wydaje się więc, że większe rozczarowanie wywołał fakt, że pierwsze – i najpewniej jedyne – rozszerzenie fabularne do Cyberpunk 2077 ukaże się dopiero w 2023 roku. Również sprzedaż samej gry - 18 mln - to mało optymistyczny wynik, jeśli wziąć pod uwagę, że o poziomie 13,7 mln informowano zaraz po premierze.

Mogło być lepiej

Co więcej, CD Projekt przejął też projekt konwersji Wiedźmina 3 na sprzęt obecnej generacji, planując samodzielne dokończenie prac. Nie wiadomo jednak, kiedy można spodziewać się efektów.

Wszystko to sprawia, że polska spółka w planach na obecny rok mówi więcej o dalszym rozwoju przeróżnych projektów niż o debiutach konkretnych produktów, na których można zarobić – poza wspomnianym portem Wiedźmina jest to tylko spin-off karcianego Gwinta.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze