Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 z 18 mln sprzedanych egzemplarzy. Wiedźmin 3 przekroczył 40 mln

CD Projekt chwali się nowymi wynikami.

CD Projekt opublikował raport finansowy za miniony rok fiskalny. Przy okazji firma podzieliła się nowymi wynikami sprzedaży Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3.

Pierwsza z wymienionych produkcji od dnia premiery rozeszła się w 18 milionach egzemplarzy. Przypomnijmy, że wcześniej podawane przez spółkę dane wskazywały, że do końca 2020 roku tytuł znalazł 13,7 milionów nabywców.

To oznacza, że przez następne kilkanaście miesięcy sprzedano dodatkowo jedynie 4,3 miliona kopii Cyberpunk 2077.

Przedstawiciele polskiej firmy podkreślają, że w ubiegłym roku 63 procent egzemplarzy kupiono w dystrybucji cyfrowej. We wspomnianym okresie najwięcej sztuk - aż 68 procent - nabyto w wersji PC.

Natomiast Wiedźmin 3 znalazł dotychczas 40 milionów nabywców. CD Projekt zaznacza, że dla Dzikiego Gonu rok 2021 był drugim najlepszym pod względem sprzedanych kopii, przy czym aż 94 procent rozeszło się w dystrybucji cyfrowej.

To nie wszystko, ponieważ podano rezultaty dla całej serii. Łączny nakład wszystkich odsłon serii o Geralcie z Rivii przekroczył 65 milionów egzemplarzy. Wcześniejszy oficjalny wynik dla całej marki to 50 milionów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Wiedźmin 3: Dziki Gon

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze