Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Druga młodość trybu sieciowego Civilization 3 po przejściu na Steam

Wsparcie dla 13-letniej gry.

Studio Firaxis kontynuuje wspieranie 13-letniej strategii Civilization 3. W najnowszej aktualizacji przeniesiono wsparcie dla serwerów trybu sieciowego na Steam.

Łatka zastępuje powiązania z usługą GameSpy, która została zamknięta w ubiegłym roku. Patch jest już dostępny do pobrania - informuje producent.

Łatwiejsze zadanie mają posiadacze kopii Civilization 3 zakupionych na Steamie - tu aktualizacja ściągnie się automatycznie. W przypadku wersji pudełkowych należy zgłosić się do pomocy technicznej 2K Games.

„Gra funkcjonuje identycznie jak poprzednia wersja GameSpy, z wyjątkiem usunięcia opcji Direct IP, która nie jest już wspierana. Proces nie powinien wpłynąć negatywnie na zapisy rozgrywki” - zapewniają deweloperzy.

Serwery GameSpy zamknięto ostatecznie w maju ubiegłego roku. Większość produkcji - ale nie wszystkie - przeniosła wsparcie dla trybów sieciowych właśnie na Steam.

Turowa strategia Civilization 3 debiutowała oryginalnie w październiku 2001 roku i doczekała się dwóch dodatków: Play the World oraz Conquests. Na Steamie dostępne jest kompletne wydanie z rozszerzeniami, wycenione na 5 euro (ok. 21 zł).

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze