Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dragon Quest 1-8 ukaże się na iOS i Androida

AKTUALIZACJA: Pierwszy film z rozgrywki.

Aktualizacja: Serwis AllGamesBeta opublikował pierwszy film z rozgrywki w mobilnej wersji Dragon Quest 8, prezentujący nowe sterowanie oraz ulepszoną oprawę graficzną.

*

Slime - maskotka serii

Oryginalna wiadomość: Square Enix wyda konwersję pierwszych ośmiu tytułów z serii Dragon Quest na urządzeniach z systemami iOS i Android.

Pierwsza gra ukaże się zimą tego roku w Japonii - informuje serwis TouchArcade, powołując się na oficjalną stronę wydawcy.

Nie potwierdzono jeszcze premiery na zachodzie, ale dotychczas Square Enix publikowało produkcje mobilne także w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Można zakładać, że podobnie będzie w przypadku Dragon Quest.

Pierwsza część debiutowała w Japonii w 1986 roku, na Nintendo Entertainment System. Seria reprezentuje gatunek RPG, a gracz wciela się w śmiałka walczącego z potężnym przeciwnikiem. Potyczki odbywają się w turach, tworzymy także własną drużynę z postaci niezależnych. Najnowsza odsłona - Dragon Quest X - ukazała się w we wrześniu tego roku, już jako MMORPG.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dragon Quest 4: Chapters of the Chosen

Android, iOS, Nintendo DS

See 2 more
Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze