Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Doom: Annihilation - nowy zwiastun ekranizacji, od której odcina się Bethesda

Film ominie kina.

Universal 1440 Entertainment opublikowało nowy zwiastun „Doom: Annihilation”, czyli kolejnego filmu na podstawie serii strzelanek od id Software.

Materiał trwa jedynie kilkanaście sekund i składa się ze scen, które prezentują walki z potworami. Tak jak poprzedni trailer, nagranie jest jednak mocno krytykowane przez internautów, w tym miłośników cyklu gier.

Warto zaznaczyć, że już jakiś czas temu od projektu odcięła się Bethesda, a więc właściciel marki. Przedstawiciele firmy na oficjalnym koncie serii Doom na Twitterze stwierdzili, że nie są „zaangażowani w powstawanie filmu”.

Podobnie jak oryginalne gry, obraz opowie o grupie kosmicznych żołnierzy, którzy odpowiadają na sygnał alarmowy wysłany z marsjańskiej bazy. Na miejscu okazuje się, że placówka została opanowana przez demony, chcące „stworzyć na Ziemi piekło”.

Ekranizację realizuje wspomniane Universal 1440 Entertainment, które jest dywizją wytwórni Universal Pictures Home Entertainment. Scenariuszem i reżyserią zajął się Tony Giglio, który w dorobku ma między innymi drugą i trzecią część Death Race.

Będzie straszno. Podobno

Nowy film oparty na serii strzelanek zadebiutuje na rynku 1 października. Produkcja nie pojawi się jednak na ekranach kin, a zostanie wydana od razu na płytach DVD i Blu-Ray oraz platformach streamingowych.

Obecnie Bethesda wraz ze studiem id Software pracują nad Doom Eternal, czyli bezpośrednią kontynuacją strzelanki z 2016 roku. Akcję osadzono na Ziemi, gdzie zmierzymy się z dwukrotnie większą liczbą demonów niż w poprzedniej części.

Następnie: Złamaliśmy obietnicę - twórcy Apex Legends przepraszają za mikrotransakcje

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze