Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy dodatek do Europa Universalis 4 skupi się na dyplomacji

W planach kolejna darmowa łatka.

Paradox Interactive ciągle rozwija strategię Europa Universalis 4. Firma zapowiedziała kolejne rozszerzenie do gry, zatytułowane Rights of the Man. Daty premiery jednak nie ujawniono.

Najważniejszym elementem dodatku ma być Great Power - system, w ramach którego najbardziej rozwinięte państwa otrzymają dostęp do nowych opcji dyplomatycznych. Gracze będą mogli zastraszyć słabszych sąsiadów lub wręcz przeciwnie - zachęcić do działania.

Twórcy obiecują też rozbudowanie postaci władców. Królowie wyposażeni zostaną w cechy, które przełożą się na bonusy lub kary dla kierowanego kraju. Wpłyną też na sposób, w jaki monarcha będzie postrzegany przez inne narody.

Gracze otrzymają również większą kontrolę nad wprowadzaniem nowych kultur we własnym państwie. Autorzy przygotowują także kolejne cele do osiągnięcia przez religie fetyszystyczną i koptyjską.

Zaimplementowana zostanie też opcja wydania bardziej szczegółowych rozkazów wojskowych zależnym państwom, natomiast w rewolucyjnych republikach pojawią się frakcje. Do tego nowe opcje i wydarzenia związane z polityką i haremem dla Imperium Osmańskiego.

Wraz z premierą rozszerzenia Paradox Interactive opublikuje kolejną darmową aktualizację do podstawowej wersji gry. Łatka wprowadzi istotne zmiany do systemu rozwoju technologii, choć szczegółów na ten temat na razie brak.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły