Skip to main content

Dodatek do Cyberpunk 2077 przebije budżetem Krew i Wino

Prace idą zgodnie z planem.

Po długiej ciszy otrzymaliśmy dawkę szczegółów odnośnie DLC Phantom Liberty. Pierwsze i jednocześnie ostatnie rozszerzenie do Cyberpunka 2077 będzie największym dodatkiem w historii CD Projekt - choć używając takiego określenia, spółka nie ma na myśli rozmiaru.

Polskie studio było do tej pory oszczędne w zapowiedziach, istotną informację w temacie gry ujawnił jednak Marek Bugdoł z działu relacji inwestorskich CD Projekt. Jak dowiadujemy się z rozmowy przeprowadzonej przez serwis Parkiet, Phantom Liberty to „największy dodatek w historii studia pod względem budżetu”.

Komunikat działa na wyobraźnię, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę rozmiar dodatków do Wiedźmina 3. Zdaniem wielu graczy, rozszerzenie Krew i Wino można by śmiało uznać za całkowicie niezależną produkcję w wiedźmińskim uniwersum.

Otrzymaliśmy również zapewnienie, że prace idą zgodnie z planem, a twórcy są zadowoleni z obecnego stanu projektu. CD Projekt Red nie zamierza podawać na ten moment terminu rozpoczęcia kampanii marketingowej, a więc tym bardziej samej daty premiery gry.

Liczymy, że nowe przygody i bohaterowie przyciągną tych, którzy już dobrze znają Cyberpunka, a także zachęcą wielu nowych graczy do rozpoczęcia rozgrywki w Night City” - mówił Bugdoł.

Zainteresowanie Cyberpunkiem wzrosło po premierze serialu »Edgerunners« na Netfliksie” - dodał. „Bardzo cieszą nas statystyki wskazujące na wysoką liczbę grających oraz ich pozytywne oceny. Sentyment wokół gry wyraźnie się poprawił, co jest dobrym prognostykiem przed wydaniem Phantom Liberty”.

Przypomnijmy, że Phantom Liberty - Widmo Wolności w polskiej wersji - to jedyne rozszerzenie fabularne do Cyberpunka 2077. Historia opowie o współpracy V z rządem Nowych Stanów Zjednoczonych i zabierze gracza do nieznanej wcześniej dzielnicy Night City. Co ważne, tytuł ominie starsze konsole, ukaże się więc tylko na PC oraz PS5 i Xbox Series X/S.

Zobacz także