Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do World of Warcraft trafi najwyraźniej NPC rodem z Fortnite

World of Fortcraft.

Możliwe, że wkrótce w Azeroth pojawi się postać lub wydarzenie nawiązujące do Fortnite. Dataminerzy natrafili w World of Warcraft na ślady pojedynku z bossem, który może nawiązywać do popularnego battle roayle od Epic Games, a być może i zwiastuje oficjalną kooperację pomiędzy dwoma sieciowymi tytułami. | PLOTKA

Doniesienia na ten temat zebrane zostały przez specjalizujący się w tematyce World of Warcraft oraz MMO portal Wowhead. Wygląda na to, że w plikach ostatniej aktualizacji 10.1.7, jaka trafiła na serwery testowe, znalazły się dość oczywiste odniesienia do Fortnite'a. Fani spekulują, że może chodzić o walkę z bossem lub spotkanie z NPC o nazwie Renegade Looter.

Warto też wspomnieć, że dataminerzy dotarli do modelu wspomnianej postaci, który jako żywo przypomina znaną z Fortnite skórkę Renegade Raider (porównanie poniżej). Wygląda na to, że nie mamy tu do czynienia ze zwykłym easter eggiem, co zresztą nie byłoby wielką nowością w świecie MMO Blizzarda, a raczej z szerszą akcją prawdopodobnie łączącą oba światy w jakiś sposób.

W plikach znaleziono opisy zdolności, takich jak Crank 90s, One Pump, Shockwave Bomb czy Disco Bomb, co w bardzo oczywisty sposób odnosi się do popularnej produkcji Epic Games. Na przykład Crank 90s odnosi się do szybkiego budowania wież. W World of Warcraft rzeczona zdolność umożliwi nowemu NPC/bossowi „zbudowanie wieży w celu zyskania przewagi wysokości”. Także wspomniane bomby powinny być znajome fanom Fortnite.

Szanse na prawdziwy crossover są dość duże, zwłaszcza biorąc pod uwagę dotychczasowe dokonania Epic Games w tej materii jak wprowadzenie do gry Wiedźmina czy przedmiotów i skórek nawiązujących do Borderlands 3 oraz Dead Space. Z drugiej strony Activision Blizzard ma Call of Duty Warzone, które zdawałoby się łatwiejszym partnerem niż - w sumie - konkurencyjny Epic, więc może rzeczywiście to tylko żart twórców. Prawdę powinniśmy poznać już niedługo.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze