Skip to main content

Dead Space zbyt mroczny? Spokojnie, Isaac trafił też do Fortnite

W ramach serii Legendy Gamingu.

Wraz ze zbliżającą się premierą Dead Space Remake potwierdzono nawiązanie współpracy z wydawcą Epic Games. Dzięki temu w Fortnite pojawiła się skórka i wyposażenie Isaaca Clarke’a, czyli głównego bohatera kultowego horroru.

Specjalista od systemów statku i pogromca nekromorfów Isaac Clarke dołącza do serii Legendy Gamingu w Fortnite!” - czytamy w oficjalnej zapowiedzi. Pakiet Dziwne Transmisje wyceniono na około 43 złote i składa się łącznie z sześciu przedmiotów. Oprócz modelu Isaaca w charakterystycznym kombinezonie otrzymamy także dwa plecaki: USG Ishimura oraz RIG, a także kilof Przecinak Plazmowy wraz ze zintegrowaną emotką.

Dodatkowo zestaw zawiera dostęp do ekskluzywnych zadań, których wykonanie pozwoli zdobyć 1500 V-dolców, które kupujący może przeznaczyć na przykład na kolejne przedmioty kosmetyczne. Oprócz Isaaca, w ramach serii Legendy Gamingu znajdziemy także skórki między innymi Kratosa, Lary Croft, Geralta oraz Ezio Auditore.

Przypomnijmy, że Dead Space Remake to odświeżona wersja survival-horroru z 2008 roku. Główny bohater przybywa wraz z misją ratunkową na zagubiony statek kosmiczny Ishimura, chcąc uratować swoją dziewczynę Nicole. Okazuje się, że niemal cała załoga padła ofiarą tajemniczych potworów, zwanych nekromorfami.

Tymczasem w Fortnite trwa właśnie pierwszy sezon czwartego rozdziału rozgrywek. Podobnie jak w przypadku poprzednich rozdziałów, gracze mogą bawić się na gruntownie przebudowanej mapie, wraz z nową historią do rozwikłania. Wprowadził także ulepszenia rozgrywki, takie jak przeniesienie gry na silnik Unreal Engine 5.1, nowe elementy interfejsu i sposoby poruszania się postaci.

Zobacz także