Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do Baldur’s Gate 3 może trafić rozszerzony epilog z wielką imprezą

Gracze już są podekscytowani.

Deweloperzy ze studia Larian opublikowali w mediach społecznościowych grafikę, sugerującą wprowadzenie do gry Balduir's Gate 3 rozszerzonego epilogu zawierającego... wielką imprezę. Nowość ma trafić do gry w ramach najnowszego patcha, który powinien pojawić się w najbliższych dniach.

Ekstrawagancka impreza epilogu - jesteś zaproszony! Przyprowadź swoich (żywych) przyjaciół, powspominaj dobre czasy przy ognisku, przebierz się w najlepsze stroje” - czytamy w grafice opublikowanej w mediach społecznościowych. Jednocześnie dopisek na dole zapewnia, że „dobra zabawa jest obowiązkowa”.

Nie wiadomo niestety na ten moment, jak dokładnie będzie wyglądać nowa zawartość a jedynie, że zostanie włączona do gry w nadchodzącej aktualizacji. Wygląda na to, że twórcy chcą w ten sposób wyjść naprzeciw graczom, według których zakończenie gry było zbyt „szybkie” i nie pozwalało satysfakcjonująco pożegnać się z postaciami, u boku których spędzili długie godziny w czasie gry.

Żartobliwie zaprojektowana grafika rozbudziła jednak wyobraźnię graczy, którzy nie mogą się doczekać nowej zawartości. „O słodki Jezu, czy dostaniemy rozszerzone zakończenia??” - pyta użytkownik o pseudonimie TheCrzy1 na Reddicie gry. Cały wątek z zapowiedzią patcha zebrał prawie cztery tys. „lajków”. „Poczekamy i zobaczymy. Jeszcze nigdy nie mogłem się tak doczekać opisu aktualizacji” - odpowiada Albion PCJ.

Dataminerzy już dawno odkryli, że gra powinna mieć o wiele dłuższy epilog. Ale jeśli dobrze pamiętam, to został on skrócony, bo deweloperzy uważali, że gra i tak jest wystarczająco długa i nie chcą jej przeciągać” - zauważa internauta Laranthiel. „Bzdura, mam wbite ponad 300 godzin i o niczym tak nie marzę, jak o DLC i dodatkowej zawartości” - odpowiada z kolei inny użytkownik. Wygląda na to, że pracując nad tytułem - nominowanym do miana Gry Roku - deweloperzy nie przewidzieli, jak bardzo wciągającą przygodę udało im się stworzyć.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze