Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 2 - zdobycie magicznych przedmiotów: działanie

Jak zwiększyć szansę na znalezienie lepszego przedmiotu.

Zdobycie magicznych przedmiotów to jedna ze statystyk przedmiotów w Diablo 2: Resurrected. Za jej sprawą możesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie przedmiotów lepszej jakości. Z tej strony dowiesz się jak poprawić tę statystykę i czy warto zaprzątać sobie nią głowę.


Na tej stronie:


Zdobycie magicznych przedmiotów - działanie

Statystykę zdobycie magicznych przedmiotów zwiększysz za pomocą topazów (1) umieszczanych w pancerzu bądź hełmie - każdy tego typu kamień zaoferuje premię do znajdowania magicznych przedmiotów (2). Może ona także trafić się na magicznych, rzadkich i unikalnych przedmiotach.

Zdobycie magicznych przedmiotów nie zwiększa ilości przedmiotów, która wypadnie z zabitych wrogów czy otwartej skrzyni, a ich jakość. Dla przykładu, jeśli w normalnej sytuacji, przy zerowej premii, masz mniej więcej 10% szansy na zdobycie magicznego (niebieskiego) przedmiotu, to przy 100% premii szansa ta wzrośnie o 100% i wyniesie 20%. Przy 1000% premii teoretycznie każdy zdobyty przedmiot powinien być przynajmniej magiczny.

Liniowy wzrost działa jednak wyłącznie w przypadku magicznych przedmiotów. Dla wersji rzadkich (żółtych), z zestawu (zielonych) i unikalnych (złotych) ta sama premia 100% zaoferuje odpowiednio wzrost 85%, 83% i 71%. Przy 1000% premii wzrosty są jeszcze mniejsze i wynoszą odpowiednio 394%, 348% i 205% - oznacza to, że przy 1000% premii do zdobycia magicznych przedmiotów szansa na upuszczenie unikalnej broni wzrośnie jedynie dwukrotnie.


Jaki % zdobycia magicznych przedmiotów warto mieć

W przypadku tej statystyki obowiązuje prawo malejących przychodów. Każdy kolejny % zdobycia magicznych przedmiotów daje mniejszą premię niż poprzedni. Optymalną wartością jest 300-350%. Dzięki temu zwiększysz szansę na zdobycie unikalnych przedmiotów z 1% (standardowa wartość) na mniej więcej 2,5%. Poprawa premii do 1000% pozwoli podnieść szansę jedynie o 0,5% (do 3%).

Poprzednio: Diablo 2 - klejnoty: działanie, do czego słuzą

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

Następnie: Diablo 2 - usuwanie kamieni z gniazd w przedmiotach

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze