Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 2 - skuteczność ataku: szansa na trafienie

Dlaczego nie mogę trafić wroga.

W trakcie rozgrywki w Diablo 2: Resurrected z pewnością zauważyłeś, że twoja postać często nie trafia we wroga. Czym jest to spowodowane i jaki wpływ ma na to skuteczność ataku? Na te pytania odpowiadamy na niniejszej stronie.

Za szansę na trafienie we wroga odpowiada skuteczność ataku (1), którą możesz podejrzeć na karcie postaci. Po najechaniu myszką na ten parametr wyświetli się średnia szansa na trafienie (2) względem ostatniego wroga, którego atakowałeś.

Szansa na trafienie może wynieść minimalnie 5%, maksymalnie zaś 95%. Wpływ na nią ma kilka rzeczy, takich jak:

  • Różnica poziomów. Im wyższy jest twój poziom względem potwora, tym większa szansa na trafienie. Jeśli jest niższy, stopniowo będzie ona maleć;
  • Zręczność. Każdy dodatkowy punkt zwiększy skuteczność ataku, a co za tym idzie szansę na trafienie;
  • Skuteczność ataku. Im wyższa wartość, tym większa szansa na trafienie. Statystyka ta ma zmniejszony wpływ jeśli twoja postać ma znacznie niższy poziom niż wróg, którego atakujesz.

Skuteczność ataku i idąca w parze z nią szansa na trafienie jest kluczowa dla Zabójczyni, Paladyna, Barbarzyńcy i Amazonki, a także dla Druidów zbudowanych wokół zdolności pozwalających na zmianę kształtu. Nekromanci, Czarodziejki i Druidzi posługujący się magią mogą zignorować tę statystykę.

Poprzednio: Diablo 2 - umiejętności: rozwój, korzystanie, synergie

Spis treści: Diablo 2 - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze