Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Detektyw, sezon 4 - czy trzeba znać poprzednie sezony

Kontynuacja czy zupełnie nowa historia?

Flagowy kryminalny serial HBO, „Detektyw”, powraca po pięciu latach. W tym miejscu dowiesz się, czy do zrozumienia najnowszej odsłony potrzebna jest znajomość poprzednich sezonów, czy można zacząć oglądanie od 4. sezonu, zatytułowanego „Detektyw: Kraina Nocy”


Serial „Detektyw” to antologia, której każdy kolejny sezon jest zamkniętą, osobną całością. Każdy z nich ma innych bohaterów, dotyczy innej sprawy kryminalnej, a także rozgrywa się w innej części Stanów Zjednoczonych. Dlatego sezon czwarty można oglądać bez znajomości poprzednich.

Twórcy serialu nie zapominają jednak o fanach poprzednich sezonów, umieszczając w nowych odcinkach mniejsze i większe nawiązania. W ten sposób jasno sugerują, że wszystkie sezony „Detektywa” rozgrywają się w tym samym uniwersum. Choć bohaterowie poprzednich serii nie pojawiają sie osobiście, to ich nazwiska i prowadzone przez nich śledztwa zostają wspomniane w dialogach. Można je również dostrzec w przeglądanych przez innych bohaterów artykułach.

Issa López, showrunnerka 4. sezonu, zdradziła podczas eventu prasowego HBO, że „nawiązania znajdziemy na przestrzeni całego serialu, a w szóstym odcinku czeka coś niezwykle istotnego, co odkryjemy z czasem”. Możemy więc spodziewać się wielu smaczków dla fanów serialu, które jednocześnie nie wprowadzą w zakłopotanie nowych widzów.

Pierwszy odcinek serialu „Detektyw: Kraina Nocy” zadebiutuje w serwisie HBO Max 15 stycznia 2024 roku. Kolejne 5 odcinków będzie ukazywać się co tydzień. W rolach głównych zobaczymy Jodie Foster i Kali Reis, a towarzyszyć im będą Christopher Eccleston, Fiona Shaw, Finn Bennet i John Hawkes.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

True Detective

TV show

Powiązane tematy
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze