Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Detektyw, sezon 4 - gdzie i kiedy dzieje się akcja

Gdzie znajduje się tytułowa „Kraina Nocy”.

Każdy kolejny sezon kryminalnej antologii „Detektyw” zabiera nas w inny rejon Stanów Zjednoczonych, nierzadko też umiejscawiając część akcji w minionych dekadach XX wieku. W tym miejscu dowiesz się, kiedy i gdzie dzieje się akcja 4. sezonu, zatytułowanego „Detektyw: Kraina Nocy”.


W poprzednich sezonach „Detektywa” odwiedziliśmy bagna Luizjany, przemysłowe obszary Kalifornii, a także malowniczą Wyżynę Ozark. Pierwszy sezon rozgrywał się na dwóch płaszczyznach czasowych, płynnie przeskakując między teraźniejszością i latami dziewięćdziesiątymi. W trzecim sezonie śledziliśmy za to losy głównego bohatera w latach osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych oraz w czasach współczesnych.

Czwarty sezon zabiera nas dalej, niż dotychczas. Jego akcja toczyć się będzie w fikcyjnym miasteczku Ennis na Alasce. Jest ono wysunięte daleko na północ, w obrębie kręgu polarnego. Jak sam podtytuł sezonu sugeruje, akcja serialu będzie toczyć się podczas nocy polarnej. Tym razem ofiarami będą pracownicy stacji badawczej, których zamarznięte ciała odnaleziono w bryle lodu.

Według oficjalnego opisu serialu, główne bohaterki „muszą stawić czoła swojej przeszłości i mrocznym prawdom leżącym pod lodem Arktyki”. Choć akcja będzie toczyć się przede wszystkim w czasach współczesnych, to możliwe, że twórcy sięgną po sprawdzony zabieg z poprzednich sezonów i ukażą wydarzenia sprzed kilku dekad.

W czwartym sezonie „Detektywa” poznamy detektyw Liz Danvers (Jodie Foster) i Evangeline Navarro (Kali Reis). Showrunnerką i scenarzystką nowych odcinków jest Issa López. Pierwszy z zaplanowanych sześciu odcinków zobaczymy w serwisie HBO Max 15 stycznia 2024 roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

True Detective

TV show

Powiązane tematy
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze