Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Destiny 2 przyciągnęło 20 mln nowych graczy od 2019 roku

Plus: data premiery kolejnego dodatku.

Studio Bungie pochwaliło się, że sieciowa strzelanka Destiny 2 przyciągnęła 20 milionów nowych graczy już po tym, jak firma odzyskała niezależność i odłączyła się od Activision Blizzard.

Do zmiany doszło w 2019 roku. Twórcy zachowali licencję i w późniejszych latach między innymi wydali grę na Steamie. Przeszli też na model dystrybucji Free to Play, co bez wątpienia wpłynęło na liczbę użytkowników.

Wieści przekazano podczas transmisji na żywo, podczas której ujawniono także szereg innych informacji i trailerów. Dowiedzieliśmy się między innymi, że opóźnione rozszerzenie The Witch Queen ukaże się ostatecznie 22 lutego przyszłego roku, co daje datę 22.02.2022.

Jak sugerowano już we wczorajszym traserze, zmierzymy się z samą Savathûn, siostrą Oryx i wielką, złowieszczą tajemnicą, kryjącą się w cieniu przeróżnych wydarzeń już w czasach pierwszego Destiny.

Dodatek wprowadzi między innymi nową lokację, „świat tronowy” Królowej. Ten ma składać się z przeróżnych wymiarów, w których gracze poznają „prawdę” na temat Światła i Ciemności, czyli dwóch motywów przewodnich całego cyklu.

W planach dla rozszerzenia jest także system rzemiosła do tworzenia własnych broni oraz nowy rodzaj energetycznego oręża - glewia. Te posłużą głównie do walki wręcz, ale umożliwią też strzelanie.

Dzisiaj rozpoczyna się także kolejny sezon zmagań - Season of the Lost. Potrwa właśnie do 22 lutego. Główną lokacją jest Dreaming City, wprowadzone jeszcze w 2018 roku. Powraca Mara Sov - inna królowa, której nie widzieliśmy od czasu dodatku The Taken King z 2015 roku.

Najważniejszą wiadomością dla fanów będzie zapewne fakt, że w grudniu - na 30. urodziny Bungie - w Destiny 2 pojawi się Gjallarhorn, legendarna wyrzutnia rakiet z pierwszej części serii.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze