Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - zamknięte drzwi: Mauzoleum, Stary Król Doran, Bramy Boletarii

Jak zdobyć potężny miecz - Ostrze demonów.

Zapewne zastanawiałeś się, jak otworzyć w Demon's Souls tajemnicze drzwi w lokacji Bramy Boletarii w Boletarskim Pałacu. To miejsce znajduje się w początkowym etapie gry, ale klucz do tego budynku zdobędziesz praktycznie na samym końcu.

Tajemnicze drzwi (1) prowadzą do Mauzoleum (2), w którym spoczywa Stary Król Doran. Dotrzesz do tego miejsca od strony murów. Na stronie: Demon's Souls - Bramy Bolatarii (1-1): wejście na mury, skrót w wieży opisujemy, między innymi, jak dotrzeć do tego miejsca (patrz punkt: 11).

Klucz do Mauzoleum ma przy sobie Ostrava z Boletarii, postać, z którą mogłeś się zetknąć już kilkakrotnie.

Po raz ostatni spotkasz go na schodach zamku, w lokacji Wieża Króla (1-4) w Boletarskim Pałacu. Na stronie: Demon's Souls - Wieża Króla (1-4): niebieski smok, w punkcie 12., dokładnie opisujemy to zdarzenie. Jeśli dojdzie do spotkania, czyli jeśli Ostrava (3) nie zginął, wówczas wręczy ci klucz do mauzoleum. Jeśli natomiast Ostrava zmarł wcześniej, również powinien mieć ten klucz przy sobie (wówczas przeszukaj jego zwłoki).

Posiadając klucz, otwórz drzwi (1) do mauzoleum (2). Wewnątrz spotkasz starego króla (4), który zaatakuje cię po krótkiej przedmowie. Walka ma charakter próby. Jeśli bowiem uszczuplisz jego pasek życia o +/- 10%, król uzna, że jesteś godzien przyjąć jego dar. Zakomunikuje ci to wyraźnie, więc nie atakuj go wówczas. Dalsze starcie nie ma sensu, gdyż twój były przeciwnik nie będzie stawiał oporu.

Podejdź wówczas do miecza (5) i wyciągnij go. W ten sposób zdobyłeś potężną broń - Ostrze demonów.

Następnie: Demon's Souls - rycerz Ostrava z Boletarii

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Thomas Magazynier: Nefrytowa spinka do włosów, Pierścień olbrzymiej siły

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze