Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - waga, ciężar ekwipunku: wpływ na poruszanie się i przewroty

Ciężar ekwipunku.

W Demon's Souls każdy przedmiot ma swoją wagę. Ciężar ma wpływ na dwa parametry:

Do ciężaru ekwipunku wliczają się: bronie (prawa i lewa ręka) oraz elementy pancerza. W oknie Wyposażenie (1) sprawdzisz:

  • ciężar ekwipunku (2) - aktualna waga noszonego wyposażenia / maksymalny ciężar wyposażenia, jaki postać może nosić, oraz stosunek tych wartości wyrażony w procentach;
  • przedmioty (3) - które wpływają na ciężar ekwipunku (amunicja, pierścienie i inne przedmioty nie wliczają się do ciężaru ekwipunku).

Jeśli maksymalny ciężar ekwipunku zostanie przekroczony (ponad 100%), wówczas postać będzie się bardzo wolno poruszać, nie będzie mogła biegać i od czasu do czasu będzie się zatrzymywała. Dlatego nie można dopuścić do tej sytuacji. Warto zwrócić uwagę, że dodatkowe bronie również wpływają na ogólną wagę. Jeśli więc zależy ci na obniżeniu tej wartości, może warto zrezygnować z drugiej broni czy tarczy.

Ciężar ekwipunku ma ogromny wpływ na mobilność bohatera. Objuczony ciężkim sprzętem będzie wolniejszy. Warto się zastanowić, czy wyposażyć postać w ciężki pancerz, który będzie go lepiej chronić przed atakami, czy lepiej założyć lżejszy ubiór, który może tak dobrze nie redukuje obrażeń, ale dzięki temu bohater będzie się szybciej poruszał i przede wszystkim będzie wykonywać szybsze i dłuższe przewroty.

Jeśli ciężar ekwipunku spadnie poniżej 50%, wówczas postać będzie zwinniejsza (przewroty będą szybsze i dłuższe). Warto sprawdzić w boju, jak porusza się bohater, który nosi wyposażenie ważące mniej niż połowa ciężaru ekwipunku. Czasami warto poświęcić kilka punktów obrony na rzecz mobilności.

Maksymalny ciężar ekwipunku można zwiększać. Podczas podnoszenia poziomów należy zainwestować punkty w cechę: Wytrzymałość.

Następnie: Demon's Souls - tendencja świata i postaci: na czym polega, jak zmienić

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - materiały, kamienie do ulepszania broni: gdzie znaleźć

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze