Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - materiały, kamienie do ulepszania broni: gdzie znaleźć

Do czego służą materiały i gdzie ich szukać.

W Demon's Souls często odnajdujemy materiały kowalskie, dzięki którym ulepszymy broń. Cenne kamienie zdobywamy podczas rozgrywki na kilka sposobów:

  • czasami wypadają z wrogów;
  • czasami odnajdujemy je jako przedmioty do zebrania;
    • niektórzy handlarze mają te przedmioty w swojej ofercie;
  • materiały do ulepszania broni możemy zdobyć również, zabijając kolorowe jaszczurki, które spotykamy w wybranych miejscach, w różnych lokacjach. Te pięknie wyglądające stworzonka będą uciekać przed nami, gdy tylko nas zobaczą, dlatego należy je jak najszybciej dogonić i zadać obrażenia. W przeciwnym wypadku po chwili znikną.

Materiały można podzielić na wiele rodzajów (np. blade, chmurne, ostre, przejrzyste, ostre, twarde kamienie). W ramach danej grupy wyróżniamy różnej jakości kamienie (np. odłamek, duży odłamek, bryła, czysty kamień). W zależności od danego sprzętu, jaki chcemy zmodyfikować, będziemy potrzebować kamienie z danej grupy (np. przejrzyste kamienie w przypadku wysokiej jakości kompozytowego długiego łuku). Wówczas kowal ulepszy nam broń, gdy oddamy mu odpowiedniej jakości materiały.

Tak jak wspomnieliśmy, kamienie można zdobyć praktycznie wszędzie, ale należy pamiętać, że szukając materiałów z danej grupy, miejmy na uwadze, że występują one zazwyczaj tylko w danej lokacji (np. kamienie ostrza w Obrzeżach wyspy w regionie Świątyni Burz).

Dlatego, jeśli potrzebujesz materiałów z danej grupy, odnajdź lokacje, w której występują, i tam poszukuj tychże kamieni. Nawet jeśli wcześniej już byłeś w takiej lokacji, przejdź ją jeszcze raz. Takie kamienie wypadają bowiem z ciał przeciwników.

W Tunelu kamiennego kła, a dokładnie w lokacji Miasto tuneli znajduje się jaskinia, w której znajduje się wiele kolorowych jaszczurek. To doskonałe miejsce, by często do niego wracać, by zbierać cenne materiały. Na stronie: Demon's Souls - Miasto tuneli (2-2): kopalnia, Łata Hiena (Patches), w punkcie 5., wskazaliśmy dokładnne położenie tej jaskini.

Następnie: Demon's Souls - waga, ciężar ekwipunku: wpływ na poruszanie się i przewroty

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - kowal Boldwin: ulepszanie broni, sprzętu

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze