Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demon's Souls - kowal Boldwin: naprawa broni i pancerza

Jak i gdzie naprawić sprzęt (broń i pancerz).

Kowala Baldwina, podobnie jak Thomasa Magazyniera, znajdziemy w Spójni. Chętnie pomoże nam ulepszyć i naprawić sprzęt, a także sprzeda nam swoje towary.

Kowal (1) siedzi obok Thomasa. Porozmawiaj z nim, by:

  • naprawić sprzęt, który uległ zużyciu (omawiamy te zagadnienie poniżej),
  • ulepszyć oręż,
  • kupić wyposażenie.

Aby naprawić sprzęt potrzebujesz dusz. Naprawa każdego przedmiotu jest wyceniana indywidualnie (zależy od rodzaju i zużycia danej rzeczy).

Pole Dusze (2) informuje nas o liczbie posiadanych aktualnie dusz. Koszt naprawy (3) znajdziemy przy każdym przedmiocie. Informację o zużyciu danego sprzętu odnajdziesz przy ikonie pękniętego miecza (4). Widnieją tam dwie liczby: aktualny stan zużycia przedmiotu / maksymalny poziom zużycia.

Jeśli pierwsza wartość spadnie do 0, wówczas sprzęt nie będzie nadał się do użytku - nie będzie przynosił korzyści z jego użytkowania (broń lub pancerz zniszczony). Również wyposażenie, które nie uległo jeszcze zniszczeniu, ale jego zużycie jest bliskie 0 (broń lub pancerz uszkodzony), nie będzie przynosiło maksymalnego efektu (np. broń nie będzie zadawała maksymalnych obrażeń, tylko częściowe obrażenia).

Dlatego warto odwiedzać regularnie kowala i naprawiać sprzęt. Opcja: Napraw wszystko (5) pozwoli ci naprawić jednym kliknięciem wszystkie przedmioty, które masz w ekwipunku.

Zwracaj uwagę na ikony statusów, które mogą pojawić pod paskiem zdrowia, many i wytrzymałości. Sprawdź, co oznaczają. Gra bowiem poinformuje cię, jeśli broń i/lub pancerz będzie uszkodzony lub zniszczony.

Co więcej, czerwone paski (6) obok broni i tarczy informują o zużyciu. Im pasek jest krótszy, tym bardziej dany sprzęt jest zużyty.

Następnie: Demon's Souls - kowal Boldwin: ulepszanie broni, sprzętu

Spis treści: Demon's Souls - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Demon's Souls - Thomas Magazynier, organizacja, schowek, obciążenie

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze