Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Demo Resident Evil 4 Remake już po polsku. Fani przetłumaczą pełną grę na PC

Przynajmniej jedna platforma dostanie napisy.

Remake Resident Evil 4 zbiera świetne oceny i zapowiada się na jedną z najmocniejszych produkcji w portfolio Capcomu. Niestety, twórcy nie zdecydowali się zaimplementować polskich napisów, więc fani wzięli sprawy we własne ręce.

Na popularnym forum Graj Po Polsku zrzeszającym tłumaczy-hobbystów pojawił się post poświęcony spolszczeniu dema Resident Evil 4 Remake w wersji na PC. Polskie napisy do Chainsaw Demo można już pobrać za darmo ze strony ekipy tłumaczeniowej.

Za przekład odpowiadają ci sami ludzie, którzy wcześniej przetłumaczyli także Resident Evil Village oraz oryginalne Resident Evil z 1996 roku. Twórcy obiecują, że pełna wersja Resident Evil 4 Remake również doczeka się polskich napisów, choć ze względu na amatorski charakter projektu, nie możemy spodziewać się ich w dniu premiery. Poziom przekładu możecie ocenić sami, oglądając poniższe nagranie.

Za przekład odpowiadają fani, więc prace nad spolszczeniem pełnej wersji rozpoczną się dopiero po premierze gry, którą zaplanowano na najbliższy piątek. Ekipa liczy sobie dwoje stałych członków, Viuysa i Amelanduil, a Resident Evil 4 Remake jest dość obszerną grą bogatą w notatki, zatem należy liczyć się z tym, że przygotowanie polskiej wersji zajmie im prawdopodobnie kilka tygodni.

Polskie napisy wgramy wyłącznie na PC, ponieważ konsole nie pozwalają na ingerowanie w pliki gier. Ponadto należy wcześniej pobrać i zainstalować najnowszą wersję programu ModManager od FluffyQuacka, który wymagany jest do instalacji spolszczenia.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze