Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deathloop - Pożeracz owiec: Aleksis

Wpraszamy się na imprezę i likwidujemy Alexisa.
Deathloop - Tropy wizjonerów: Pożeracz owiec; jak odnaleźć Alexisa Wpraszamy się na imprezę i likwidujemy Alexisa.

Na tej stronie przedstawimy, jak dotrzeć do posiadłości Aleksisa w Deathloop, jak odnaleźć go w tłumie gości i jak go wyeliminować, pozostając w ukryciu.

Zadanie Pożeracz owiec będzie dostępne po ukończeniu misji Wszechobecność.

W tej misji bardzo przydatna jest moc przeskoku, ze względu na to, że musimy pokonywać niewielkie odległości i przeszkody, aczkolwiek w większości przypadków można sobie poradzić także przeskakując. Jednakże nieudany skok może spowodować wykrycie naszej postaci. Również zdolność splotu będzie bardzo przydatna, gdyż w poszczególnych pomieszczeniach przebywa kilka przeciwników jednocześnie, a dzięki tej umiejętności rozwalisz ich jednym strzałem.


Ten trop wizjonerów składa się z następujących etapów:


Wprosić się na imprezę Aleksisa; Poszukać wskazówek

Pierwszym etapem tego tropu jest przedostanie się wieczorem do posiadłości wizjonera w Upddam i zinfiltrowanie jej. Wewnątrz roi się od wrogów, więc lepiej zrobić to po cichu. Poniżej pokażemy, jak wejść do zamku niepostrzeżenie.

Na placu Droseya odnajdź budynek (1) wskazany na powyższym zdjęciu. Znajdziesz go przed posiadłością Alexisa, a za mostem prowadzącym do siedziby Charliego. Obejdź go z drugiej strony (2), wskakując na zadaszenie.

W oddali zobaczysz zamek (3). Na ścianie znajduje się ukryte wejście (4). Wdrapiesz się tam po kamieniach.

Znajdziesz się w niewielkim pomieszczeniu. Przez okno wyjdziesz znowu na zewnątrz. Po zadaszeniu dotrzesz na teren posiadłości. Trzymaj się lewej strony muru (5), a dotrzesz do tarasu, gdzie zlikwiduj dwóch oponentów.

Po drugiej stronie tarasu zeskocz na skały (6) i idź dalej. Wdrap się po skałach i murku (7).

Dotrzesz do otwartego okna, za którym stoi eternalista (8). Zlikwiduj go po cichu i wejdź do środka. Skręć w lewo - przed sobą zobaczysz schody. Wejdź na ostatnie piętro.

Długim korytarzem dotrzesz do prywatnego pokoju Aleksisa. Wejdź do łazienki i podejdź do syntezatora (9). Zapamiętaj lub zapisz kolejność przycisków, która za każdym razem, gdy podejdziesz do tej misji, będzie inna.


Wykonać plan

Kolejny etap tropu wyświetli się, kiedy znajdziesz pierwszy lub drugi syntezator, więc pora poszukać drugiego urządzenia. Wróć na korytarz i odnajdź klatkę schodową (10), która znajduje się niedaleko pokoju Aleksisa.

Zejdź piętro niżej. Zlikwiduj wroga, który stoi w korytarzu, i przejdź do niewielkiego salonu (11). Po drugiej stronie odnajdziesz drugi syntezator (12).

Zapamiętaj lub zapisz kolejność przycisków. Teraz ustaw na drugim syntezatorze (12) melodię taką jak na pierwszym syntezatorze (9), czyli ustaw przyciski w odpowiedniej kolejności.

Teraz wróć do pierwszego syntezatora (9) i analogicznie ustaw kolejność przycisków jak na początku w drugim syntezatorze (12). Jeśli wszystko wykonałeś poprawnie, usłyszysz krótki komentarz.


Zabić Aleksisa

Teraz wróć na drugie piętro. Kiedy zejdziesz po schodach, nie idź w kierunku drugiego syntezatora (12), ale spójrz przez barierki na salonik znajdujący się poniżej. Wówczas dostrzeżesz Aleksisa (13).

Możesz zdarzyć się tak, że nagle po schodach wejdzie kilku eternalistów. Wówczas użyj umiejętności splotu i zlikwiduj ich po cichu, a potem zajmij się wizjonerem. Jeśli wokół niego będą kręcić się inne osoby, to ponownie wykorzystaj moc splotu, by zabić ich wszystkim razem jednocześnie.

Po wszystkim zabierz wartościowe przedmioty i wchłoń rezyduum. Opuść posiadłość Aleksisa tą samą drogą, którą tu dotarłeś.

Następnie: Deathloop - Tropy wizjonerów: Kosmiczny najeźdźca

Spis treści: Deathloop - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Deathloop - Tropy wizjonerów: Utracone w transmisji; jak ujawnić panel kontrolny

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze