Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding - zlecenie 1: dostawa środków nootropowych

Wprowadzenie do gry.

Witamy w opisie przejścia głównego wątku fabularnego gry Death Stranding. Po niezbyt długim wprowadzeniu filmowym, w którym stracisz motocykl, przejmiesz kontrolę nad Samem Porterem Bridgesem - głównym bohaterem gry.

Na samym początku musisz odzyskać ładunek, który znajduje się tuż obok twojej postaci. To środki nootropowe (1), które za chwilę będziemy musieli dostarczyć we wskazane miejsce.

Paczkę najlepiej umieścić na plecach - aby to zrobić, będąc obok przesyłki po prostu wciśnij trójkąt na padzie. Możesz także chwycić ładunek w lewą (L2) lub prawą (R2) rękę, ale aktualnie nie masz dużego obciążenia. Lepiej jest trzymać ładunek na plecach - trzymanie go w dłoni wymaga bowiem trzymania cały czas wciśniętego przycisku.

Następnie rusz w dół, w kierunku przepaści. Użyj R1, aby wykonać skan okolicy. Rób to regularnie, a zauważysz kolejne części dostawy (musisz mieć tylko jedną, ale gdy dostarczysz więcej, otrzymasz lepszą ocenę za dostawę) oraz kierunek, w którym musisz podążać. Trzymaj się prawej strony i podążaj w kierunku niebieskiego znacznika celu (2).

Nie używaj sprintu, aby nie potknąć się o kamienie. Więcej o trzymaniu równowagi piszemy tutaj - utrzymywanie i łapanie równowagi. Kilkadziesiąt metrów dalej bohater na głos wspomni o jaskini znajdującej się po prawej stronie, gdzie można ukryć się przed deszczem. Wejdź tam, gdyż deszcz w Death Stranding jest na dłuższą metę szkodliwy.

Teraz uruchomi się scenka przerywnikowa, w której rozpocznie się tłumaczenie fabuły. Poznasz wpływ deszczu na ludzkość, kobietę imieniem Fragile i tajemniczą siłę powiązaną z tajemniczymi wynurzonymi. Po odzyskaniu kontroli nad postacią podążaj przed siebie, trzymając się prawej strony i powoli schodząc w dół. W pewnym momencie dotrzesz do rzeki (3).

Co prawda jej pokonanie nie powinno przysporzyć ci większych kłopotów, ale już teraz zachęcamy do zapoznania się z bardzo ważnym aspektem przechodzenia przez wodę - rzeki i strumienie: przeprawa i pływanie, jak przejść.

Po udanej przeprawie możesz podnieść znajdujące się na drugim brzegu kolejne środki nootropowe. Umieść je na plecach i podążaj w dół rzeki. Po chwili zauważysz w oddali budynki - to właśnie twój kierunek. Po drodze możesz jednak zboczyć w lewą stronę, gdzie zauważysz porzucony ładunek. Aby dotrzeć do głównej bramy kompleksu, raz jeszcze musisz przeprawić się przez wodę (4).

Możesz się cofnąć i przejść tam, gdzie jest płycej. Na pewno jednak warto utrzymywać przy tym cały czas równowagę, przytrzymując jednocześnie L2 i R2. Na drugim brzegu, obok schodów, odnajdziesz kolejny ładunek związany z misją. Następnie kieruj się w stronę głównego wejścia Węzła Centralnego (5).

Wciśnij R1, aby skaner wskazał ci docelowe miejsce rozładunku. To terminal (6) w niewielkim budynku po lewej stronie kompleksu. Aktywuj go przytrzymując kwadrat na padzie i wybierz opcję Zrealizuj dostawę.

Następnie wybierz Dostarcz zamówiony ładunek, po czym zatwierdź dostawę, przytrzymując X na padzie. Uruchomi się hologram, poprzez który pewna kobieta podziękuje ci za dostawę. Po chwili zauważysz ekran podsumowania dostawy. Zostaniesz tam oceniony pod kątem uszkodzeń towaru, czasu dostawy i odległości. Otrzymasz także lajki za zamówienie. Następnie uruchomi się przerywnik, który tym samym rozpocznie kolejną misję głównego wątku.

Następnie: Death Stranding - repatriacja, zlecenie 2: dostawa morfiny - oddział izolacyjny

Spis treści: Death Stranding - Poradnik, Solucja

O autorze
Komentarze