Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Death Stranding - kilka minut rozgrywki i dwa nowe zwiastuny

Świeże informacje z Gamescomu.

Podczas ceremonii otwierającej Gamescom 2019 zaprezentowano nowy gameplay z Death Stranding oraz dwa zwiastuny przedstawiające kluczowe postacie. Fragment rozgrywki pozwala przekonać się, na czym - po części - polega rozgrywka.

Glówny bohater, Sam, budzi się z drzemki i z wielkim pakunkiem na plecach przemierza krótki fragment terenu, by w końcu dotrzeć do terminala, do którego przekazuje przesyłkę. W trakcie wędrówki korzysta z sonaru i wysokiej, rozkładanej drabiny.

Co ciekawe, fragment rozgrywki ujawnia, że dziecko, które Sam przenosi w kapsule, może się zdenerwować i zacząć płakać. Zadaniem kuriera jest wtedy uspokojenie podopiecznego, co gracz uczyni, korzystając z sterowania ruchem w kontrolerze DualShock 4.

Potwierdziły się też wcześniejsze przypuszczenia - bohater może oddawać mocz w dowolnym miejscu.

Zaprezentowane zwiastuny przedstawiają tzw. Mamę oraz Deadmana. Kobieta jest połączona z dzieckiem, które urodziło się po „drugiej stronie” świata, dlatego nie może ruszyć się z lokacji, w której przebywa. Z kolei Deadman - w którego wciela się Guillermo del Toro - tłumaczy Samowi rolę dzieci w kapsułach.

Na scenie ceremonii otwierającej Gamescom 2019 Hideo Kojima przypomniał, że głównym celem gry jest połączenie rozdzielonych miast i ludzi. W trakcie procesu zauważymy podobno, że nawiązujemy więź z innymi graczami z całego świata.

Główny producent gry zapowiedział też, że w Death Stranding pojawi się wiele gościnnych występów znanych postaci. Jedną z nich już ujawniono - to prowadzący wydarzenie Geoff Keighley, dziennikarz i organizator The Game Awards.

Gra zadebiutuje 8 listopada na PlayStation 4.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Death Stranding

PS4, PC

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze