Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darkest Dungeon 2 - pochodnia: jak zwiększyć poziom

Wpływ pochodni na rozgrywkę.

Pochodnia i związany z nią poziom światła jest niezwykle istotna w Darkest Dungeon 2. Wpływa, między innymi, na premie dla bohaterów i wrogów, co przekłada się na poziom trudności walk. Z tej strony dowiesz się jak zwiększać poziom pochodni.

Jasność pochodni możesz sprawdzić w dowolnym momencie najeżdżając na nią (1) na dyliżansie. Wtedy wyświetli się nowe okno, w którym zobaczysz poziom światła (2), a także wpływ na bohaterów (3) i wrogów (4).

Przy pełnym oświetleniu bohaterowie otrzymują duże premie. Wraz ze spadkiem poziomu światła premia maleje, a z czasem zanika i pojawia się u wrogów. Przy zerowym oświetleniu wrogowie otrzymają potężne bonusy do walki.

Pochodnię odnowić możesz odwiedzając zdarzenia wsparcia (5). Gdy dotrzesz do tego typu punktu, napotkasz garstkę desperatów (6). W trakcie rozmowy z nimi możesz dokonać jednego z wyborów, klikając i przytrzymując lewy przycisk myszy na którejś z twoich postaci.

U dołu ekranu zobaczysz nagrody, które otrzymasz w zamian. Wśród nich najpewniej znajdzie się ikonka płomienia (7) - poziom pochodni podniesie się o tyle punktów, ile widnieje przy ikonce.

Dzięki temu, każdorazowo w takiej sytuacji możesz znacząco podnieść poziom światła. Staraj się wybierać takie opcje, które zwiększą poziom pochodni - inne mogą oferować ciekawe skarby, jednak z przygaszoną pochodnią walki będą znacznie trudniejsze.

Spis treści: Darkest Dungeon 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Darkest Dungeon 2 - profil i nadzieja: zwiększanie, wpływ na rozgrywkę

O autorze

Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Komentarze

More On Darkest Dungeon 2

Najnowsze artykuły