Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Darkest Dungeon 2 - profil i nadzieja: zwiększanie, wpływ na rozgrywkę

Jak zdobywać punkty nadziei i zwiększać poziom profilu.

Punkty nadziei i związany z nimi profil to jedne z najważniejszych mechanik w Darkest Dungeon 2. Z tej strony dowiesz się na co wpływają, jak je zwiększać i co dzięki temu zyskasz.


UWAGA: od wersji 1.0 mechanizm zdobywania punktów profilu został zamieniony na Świece Nadziei, które spełniają podobną funkcję, jednak sam decydujesz, co ulepszasz. Szczegóły na temat nowego systemu znajdziesz na stronie: Darkest Dungeon 2 - Ołtarz Nadziei, Żywe Miasto: nabywanie ulepszeń


Profil odzwierciedla twoje postępy w grze. Jego poziom (1) możesz sprawdzić spoglądając w prawy dolny róg ekranu (a także z poziomu menu gry). Kliknij na tę ikonkę, by otworzyć okno ze szczegółowymi informacjami.

Rozgrywkę rozpoczynasz z poziom 1, a za zdobywanie punktów nadziei (2) (do czego wrócimy za moment) go zwiększasz. Kolejne poziomy odblokowują nowe rzeczy - postacie (3), przedmioty (4) czy nawyki (5).

Jak wspomnieliśmy, by zwiększyć poziom musisz zbierać punkty nadziei. Te otrzymasz w nagrodę (6) za kończenie wypraw wybieranych z poziomu gospody. Każda wyprawa nagrodzi cię konkretną liczbą punktów nadziei, które trafią do puli.

By wreszcie zwiększyć poziom profilu, musisz przerwać wyprawę samodzielnie (wybierając stosowną opcję z menu głównego). Stanie się to także wtedy, gdy cała twoja drużyna zginie w walce. Wtedy też zebrane wcześniej punkty zostaną dodane do profilu i go rozwiną - a ty wykorzystasz nowe przedmioty i postacie w nowej przygodzie.

Poprzednio: Darkest Dungeon 2 - pochodnia: jak zwiększyć, poziom

Spis treści: Darkest Dungeon 2 - poradnik i najlepsze porady

Następnie: Darkest Dungeon 2 - postacie: lista dostępnych, odblokowanie

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze