Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czytanie recenzji Baldur’s Gate 3 to „czysta przyjemność” dla szefa Larian

Tytuł dostał już pół miliona ocen na Steamie.

Sven Vincke - szef odpowiedzialnego za powstanie Baldur’s Gate 3 studia Larian - pochwalił się w mediach społecznościowych, że jego najnowsze dzieło oceniło na Steamie już pół miliona graczy. Deweloper chciał z tej okazji podziękować fanom i przyznał, że czytanie recenzji dostarczyło mu dużo radości.

Dziękuję wszystkim! Pół miliona to naprawdę ogromna liczba. Chciałbym, żebyśmy wszyscy mogli się spotkać w jednym miejscu, uścisnąć sobie dłonie i porozmawiać o swoich przygodach. Ale w międzyczasie, czytanie tych recenzji było czystą przyjemnością” - napisał twórca w wiadomości opublikowanej w serwisie X (dawniej Twitter).

Warto zauważyć, że faktyczna liczba recenzji jest jeszcze większa i wynosi ponad 560 tys. opinii, jednak platforma Valve domyślnie ukrywa oceny wystawione przez graczy, którzy zakupili tytuł poza Steamem - czyli np. osoby, które zdecydowały się na zakup wydania fizycznego i aktywowały klucz produktu.

Niemniej, według danych zebranych przez portal Steam250, produkcja obecnie plasuje się na 25 miejscu najczęściej recenzowanych gier na platformie. Przy okazji spośród wszystkich 29 tytułów, które przekroczyły magiczny próg pół miliona opinii, gra jest jedną z najbardziej pozytywnie ocenianych - ustępuje pod tym względem jedynie Stardew Valley, Terrarri oraz Left 4 Dead 2.

Przypomnijmy, że Baldur’s Gate 3 zadebiutowało w sierpniu zeszłego roku i z miejsca podbiło serca graczy rozbudowaną kampanią fabularną, przyjemną rozgrywką i zapadającymi w pamięć postaciami pobocznymi. Gra została także obsypana nagrodami, zgarniając w sumie sześć statuetek na gali The Game Awards, w tym najważniejszą, czyli dla najlepszej gry roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze