Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Czarna Pantera od EA oficjalnie potwierdzona. Jest pierwszy teaser

Superbohaterska gra w otwartym świecie.

Czarna Pantera z uniwersum Marvela doczeka się własnej, pełnoprawnej produkcji AAA dla pojedynczego gracza. Pierwsza zapowiedź ujawnia, że otrzymamy trzecioosobową grę akcji w otwartym świecie.

Za prace odpowiada nowy nabytek Electronic Arts - studio Cliffhanger Games. Zespołem złożonym z weteranów branży pokieruje Kevin Stephens. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, zespół celuje w „stworzenie obszernego i interaktywnego świata, który pozwoli graczom doświadczyć, jak to jest założyć płaszcz obrońcy Wakandy, Czarnej Pantery”.

Produkcja znajduje się na wczesnym etapie prac, dlatego nie powinniśmy spodziewać się szybkiej premiery. Jak czytamy dalej w zapowiedzi, oprócz sporej dawki akcji i swobody w otwartym świecie otrzymamy także grę z silnym naciskiem na fabułę.

„Wakanda to bogata piaskownica, a naszą misją jest stworzenie epickiego świata dla graczy, którzy kochają Czarną Panterę i chcą odkrywać ten świat tak samo jak my” - zapewnia Stephens.

Warto wspomnieć, że pogłoski o grze pojawiły się w sieci już w zeszłym roku. Pomysł na superbohaterską grę akcji narodził się po sukcesie Jedi Star Wars: Upadły Zakon, które najwidoczniej na nowo rozpaliło w wydawcę sympatię do gier singleplayer.

Czarna Pantera to nie jedyny tytuł powstający we współpracy Electronic Arts i Marvel Studios. Na liście potwierdzonych do tej pory gier znajdziemy także nienazwaną jeszcze produkcję z Kapitanem Ameryką w roli głównej. Wciąż czekamy też na grę o Iron Manie, będącą najnowszym projektem studia Motive, odpowiedzialnego między innymi za remake Dead Space.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Black Panther

Video Game

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze