Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 - wszczepy, modyfikacje ciała: jak instalować

Implanty cybernetyczne.

Instalowanie wszczepów to kluczowa mechanika związana z Cyberpunk 2077. Wszczepy pozwalają ci na zwiększenie swoich zdolności bojowych lub nawet zyskanie nowych umiejętności, np. podwójnego skoku.

Poniżej tłumaczymy, gdzie znaleźć wszczepy, jak je instalować, wymieniać oraz modyfikować.


Jak działają wszczepy w Cyberpunk 2077

Dzięki instalacji wszczepów zwiększasz możliwości organizmu V i wpływasz na całe mnóstwo statystyk, między innymi regenerację życia czy pancerza, odnawianie pamięci cyberdecku, konkretne typy obrażeń, zwiększenie udźwigu, prędkość ataków i wiele więcej.

Istnieją też wszczepy pozwalające maksymalnie wykorzystać potencjał broni Smart, Tech oraz Power.

Warto przyjrzeć się implantom instalowanym w ramionach i nogach. Pozwalają one zyskać chociażby ostrza modliszkowe, podręczną wyrzutnię rakiet czy podwójny skok, czyli gadżety mocno wpływające na rozgrywkę czy styl walki.


Zakładanie i kupowanie wszczepów

Aby kupić nowe wszczepy, zainstalować je lub wymienić, musisz udać się do dowolnego ripperdoca w mieście - pamiętaj jednak, że różni ripperzy mogą mieć inny asortyment.

Porozmawiaj z ripperdokiem, a zobaczysz ekran wszczepów, podzielony na kategorie: kora czołowa, oczy, układ krwionośny, ręce, ramiona, itd. Każda kategoria ma pewną liczbę slotów, w których mogą znaleźć się wszczepy. Przykładowo w korze czołowej (1) możesz zainstalować maksymalnie trzy wszczepy.

Wybierz daną kategorię, aby przejrzeć wszczepy w twoim ekwipunku oraz dostępne do kupienia (2). Możesz tutaj wybrać dowolny wszczep - o ile spełniasz podane w opisie warunki oraz masz odpowiednio dużo pieniędzy.

Pomiędzy posiadanymi wszczepami możesz się swobodnie przełączać bez dodatkowych kosztów - choć jak już podkreślaliśmy, może to zrobić tylko ripperdoc.

Pamiętaj, że u ripperdoca możesz też wymienić i kupić cyberdeck.


Modyfikowanie wszczepów

Instalacja wszczepu to nie koniec - implanty możesz jeszcze modyfikować, by wywoływać w nich pożądany efekt. Dobra informacja jest taka, że możesz to zrobić sam - nie musisz udawać się do ripperdoca.

Aby przejrzeć modyfikacje wszczepów, wybierz opcję Wszczepy (3) w menu postaci.

Jeżeli masz jakieś modyfikacje pasujące do danego wszczepu, zobaczysz o tym informację (4) obok jego ikony.

Po wybraniu tego wszczepu zobaczysz listę modyfikacji w twoim ekwipunku (5). Wystarczy wybrać pożądaną.

Więcej porad:

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze