Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 - generacje i kolory przedmiotów

Kolory napisów i pasków.

Wszystkie elementy ekwipunku w Cyberpunk 2077 mają kolorowe oznaczenie, związane z ich generacją. Na tej stronie nauczysz się rozpoznawać wszystkie z nich i dowiesz się, jak zdobywać bardziej zaawansowane i cenniejsze bronie.

Generację przedmiotu możesz rozpoznać po kolorze paska z lewej strony ikony obiektu oraz kolorze jego nazwy.

Zwłoki pokonanych wrogów oraz skrzynki z przedmiotami są oznaczone ikoną sześcianu o kolorze odpowiadającym najbardziej wartościowemu przedmiotowi:

Oto wszystkie poziomy rzadkości i kolory:

  • Biały - Generacja I
  • Zielony - Generacja II
  • Niebieski - Generacja III
  • Fioletowy - Generacja IV
  • Pomarańczowy - Generacja V

Istnieje jeszcze jedna, odrębna kategoria: przedmioty Ikoniczne. Nie jest to poziom rzadkości - możesz np. znaleźć przedmiot Ikoniczny Generacji III. Obiekty Ikoniczne zazwyczaj różnią się wyglądem i działaniem od standardowych modeli. Mogą to być też przedmioty jedyne w swoim rodzaju, których nie się zdobyć w grze kilkukrotnie.

Im wyższa generacja przedmiotu, tym lepsza jakość, statystyki oraz wartość sprzedaży. Rzadsze przedmioty mają też więcej slotów na modyfikacje.

Ponadto istnieją także przedmioty generacji „z plusem” - takie pojawiają się w naszym ekwipunku po ulepszeniu posiadanego przedmiotu częściami. Większość przedmiotów możemy ulepszyć maksymalnie do generacji ++.

Za pomocą ulepszania możemy też zwiększyć ogólną generację przedmiotu. Przykładowo ulepszając sprzęt generacji IV+ otrzymamy sprzęt generacji V. Tak ulepszony element ekwipunku będzie miał identyczne parametry bazowe, jak identyczny obiekt generacji V zakupiony w sklepie.

Jeżeli nie widzisz wokół siebie zbyt wielu wysokiej jakości przedmiotów, nie przejmuj się - coraz więcej cennego wyposażenia będzie pojawiać się w miarę twojego progresu w linii fabularnej, kiedy przeciwnicy staną się silniejsi.

Więcej porad:

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Cyberpunk 2077

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze