Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 popularniejszy na konsolach. Wzrosła sprzedaż na PlayStation i Xbox

Efekt wersji next-genowej?

W najnowszym raporcie finansowym CD Projekt ujawnił, że w ostatnich tygodniach wzrosła sprzedaż Cyberpunk 2077 na konsolach w dystrybucji cyfrowej. To najpewniej efekt premiery edycji next-genowej.

Dokładnych danych nie przedstawiono, choć sytuację obrazuje pokazany wykres. Pomiędzy 1 stycznia a 14 lutego dominującą platformą było PC, ale w okresie 15 lutego - 31 marca posiadacze urządzeń Sony i Microsoftu kupili ponad dwa razy więcej kopii produkcji.

Najwięcej egzemplarzy Cyberpunk 2077 sprzedano na PlayStation, a duży udział miały też sprzęty spod szyldu Xbox. CD Projekt nie podał rezultatów z uwzględnieniem konkretnych modeli, więc nie wiadomo, ile sztuk rozeszło się na starszych i nowszych konsolach.

Szef polskiej firmy - Adam Kiciński - przekonuje, że wzrost zainteresowania produkcją to wpływ premiery wersji next-genowej, która „miała pozytywny efekt na odbiór gry i wyniki sprzedaży”.

Slajd z prezentacji CD Projektu

Jak przekonują przedstawiciele CD Projektu, zwiększona popularność Cyberpunk 2077 przełożyła się na rezultaty finansowe. W pierwszym kwartale bieżącego roku spółka wygenerowała 216 milionów złotych przychodów.

Uwagę zwraca zysk netto, który wyniósł 69 milionów złotych, co jest wzrostem aż o 112 procent względem analogicznego okresu sprzed poprzednich dwunastu miesięcy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze