Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 dostanie wydanie GOTY

Po premierze dodatku.

Cyberpunk 2077 dostanie w przyszłym roku wydanie typu „Game of The Year”, zawierające podstawową wersję gry razem z rozszerzeniem. Najpierw trzeba oczywiście poczekać na premierę dodatku.

To naturalna kolej rzeczy. Tak samo było z Wiedźminem, który po obu dodatkach został w końcu wydany jako Game of the Year Edition i w ten sposób funkcjonuje od tamtego czasu na rynku. W tym przypadku można się spodziewać tego samego. To dość oczywiste” - mówił prezes CD Projektu, Adam Kiciński, podczas prezentacji w ramach GPW Innovation Day, cytowany przez Stockwatch.

Pierwotne plany dla Cyberpunk 2077 zakładały premierę dodatków w liczbie „co najmniej takiej samej, jak Wiedźmin 3”, lecz założenia ostatecznie zweryfikowano. Rozszerzenie będzie jedno - Phanton Liberty. Właśnie po nim możemy spodziewać się wydania GOTY.

„Docelowa wersja Game of the Year dla CP2077 będzie właśnie po tej aktualizacji i łącznie z nowym dodatkiem. Ta wersja udostępniona zostanie po pełnej cenie. Czego innego tu się spodziewać” - dodał Kiciński, najwyraźniej zaskoczony pytaniem.

Menedżer dodał, że zainteresowanie Cyberpunk 2077 jest obecnie „na bardzo dobrej trajektorii”, co powinno przełożyć się także na sprzedaż samego rozszerzenia.

Phanton Liberty - lub Widmo Wolności w polskiej wersji - nie ma jeszcze konkretnej daty premiery. Historia opowie o współpracy V z rządem Nowych Stanów Zjednoczonych. Dostaniemy najwyraźniej thriller szpiegowski, a akcję umieszczono w nowej dziennicy Night City.

Co interesujące, Phantom Liberty ominie starsze konsole i ukaże się tylko na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Można spodziewać się, że tak samo będzie właśnie z wydaniem gry w wersji GOTY.

Read this next