Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Crusader Kings 3 - stres: jak działa i jak zmniejszyć

Znaczenie stresu.

Stres nie jest zbyt przyjemny. W Crusader Kings 3 także nie jest czymś, co witamy z otwartymi ramionami - jednak często po prostu nie sposób uniknąć stresujących sytuacji. Jak w życiu.

W każdym momencie możemy sprawdzić poziom stresu swojego władcy. Wskaźnik stresu (1) znajduje się po lewej stronie, w dolnym rogu ekranu, zaraz przy portrecie naszej postaci.

W zależności od poziomu stresu, konsekwencje mogą być coraz bardziej poważne. Podstawowe negatywne efekty to zmniejszenie płodności, a także gorszy stan zdrowia - co w przypadku chorób czy ran może mieć opłakane skutki.

Stres generowany jest zazwyczaj przez niezgodność naszych decyzji czy zaistniałych sytuacji z cechami władcy. Przykładowo, jeśli okłamiemy kogoś, a nasza postać ma cechę Szczerości, to jej stres się zwiększy. Zwiększenie stresu jest symbolizowane odpowiednią ikoną (2).

Maksymalne zwiększenie stresu może ostatecznie doprowadzić do śmierci postaci. W menu decyzji pojawi się nawet opcja popełnienia samobójstwa. To właśnie także w menu decyzji znajdziemy takie, które pomogą nam zmniejszyć stres - może to być na przykład urządzenie uczty (3).

Stres zmniejszymi też podejmując decyzje podczas losowych wydarzeń, które będą współgrały z naszymi cechami charakteru.

Poprzednio: Crusader Kings 3 - wojna, jak walczyć i zdobyć wojsko

Spis treści: Crusader Kings 3 - poradnik i najlepsze porady

Komentarze