Skip to main content

Core Keeper - pierwszy boss: Glurch the Abominous Mass

Jak przywołać i pokonać pierwszego bossa w grze.

Glurch the Abominous Mass to pierwszy boss w Core Keeper. Jest to zarazem pierwsze prawdziwe wyzwanie w grze, do którego musisz odpowiednio się przygotować. Z tej strony dowiesz się gdzie znaleźć bossa, jak sobie z nim poradzić i co zyskasz po pokonaniu go.


Na tej stronie:


Glurch the Abominous Mass - jak odblokować i znaleźć bossa

Pierwszy w grze boss odblokowuje się automatycznie po rozpoczęciu rozgrywki - musisz go po prostu znaleźć. W tym celu udaj się w dowolną stronę od miejsca rozpoczęcia przygody. Jeśli będziesz zbliżał się do przeciwnika, co jakiś czas usłyszysz huk przy którym ekran będzie drżał.

Po chwili dotrzesz do pomieszczenia wypełnionego slime'ami, pośród których skakał będzie właśnie twój przeciwnik - Glurch the Abominous Mass (1).

Uwaga - jeśli po przebijaniu się przez skały trafisz do wąskiego tunelu wypełnionego glutem na podłodze, zawróć, gdyż właśnie trafiłeś na ślad drugiego bossa - Ghorm the Devourer.


Jak pokonać bossa

Jak w przypadku każdego bossa, musisz wpierw odpowiednio się przygotować. Zadbaj o kilka rzeczy:

  • Stwórz procę (Slingshot). Będziesz potrzebował do tego trochę sztabek cyny (Tin Bar), jednak broń ta znacznie ułatwi walkę i pozwoli ci nękać wroga na odległość;
  • Wykuj najlepszy dostępny dla siebie pancerz. Im lepszej jakości, tym więcej ataków bossa przetrwasz;
  • Ugotuj odpowiedni posiłek - w tym wypadku najlepiej sprawdzi się Hearty Pepper Wrap (8-10 sztuk), który stworzysz mieszając Hearty Berry i Bomb Pepper. Oprócz regeneracji zdrowia i zmniejszenia głodu, jedzenie to pozwoli ci szybciej się poruszać, co jest kluczowe w trakcie tej walki.

Załóż procę na pasek skrótów, zbliż się do bossa i zjedz przygotowane jedzenie, a następnie rozpocznij walkę. Strzelaj do niego wtedy, gdy stoi w miejscu. Gdy zacznie się świecić na biało (2), przygotuj się, gdyż wróg za moment skoczy na miejsce twojej postaci. Odbiegnij w bok gdy tak się stanie, a gdy przeciwnik wyląduje, strzel do niego kilka razy.

Powtarzaj cały proces aż opróżnisz jego pasek zdrowia. Gdy punkty życia wroga spadną do mniej więcej 1/3, przeciwnik się zdenerwuje i przyspieszy swoje ataki. Wtedy najlepiej strzelić pojedynczym pociskiem, odskoczyć i ponownie zaatakować.

Po walce wejdź w interakcję ze skrzynią, którą upuścił. Znajdują się tutaj dwa bardzo ważne przedmioty. Pierwszy to Glurch eye (3), który wykorzystasz do aktywowania statuetki związanej z bossem, drugi to Slime Oil (4), który z kolei umożliwi ci zwabienie NPC do twojej bazy.

Zamknij teraz okno skrzyni i wejdź w interakcję z postacią (5), która stoi obok skrzynki. To handlarz, u którego możesz zakupić przedmioty - pod warunkiem, że posiadasz odpowiednią walutę, Ancient Coin.

Ten handlarz to także postać, którą możesz zwabić do swojej bazy ustawiając uprzednio wspomniany Slime Oil. W tym momencie walka z bossem dobiegła końca - a ty możesz już przygotowywać się do kolejnej!

Spis treści: Core Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Core Keeper - broń: jak stworzyć miecz

Zobacz także