Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Core Keeper - trzeci boss: Hive Mother

Jak zlokalizować i pokonać trzeciego bossa w grze.

Hive Mother to trzeci boss w Core Keeper, a zarazem przeciwnik, którego stosunkowo ciężko jest zlokalizować - na szczęście można wykorzystać do tego celu specjalny przedmiot. Z tej strony dowiesz się jak znaleźć tego wroga i jak sobie z nim sprawnie poradzić.


Na tej stronie:


Hive Mother - jak odblokować i znaleźć bossa

Sam boss odblokowuje się na starcie rozgrywki, tak jak dwójka poprzednich - Glurch to Abominous Mass i Ghorm the Devourer. Jego lokalizacja na mapie jest jednak losowa.

By temu zaradzić, możesz stworzyć przedmiot, który oznaczy go na mapie. W tym celu wejdź w interakcję posągiem Glurcha (1). Z dostępnych przedmiotów wytwórz Hive Mother Scanner (2).

Potrzebujesz do tego sporo przedmiotów, jednak jeśli pokonałeś dwójkę poprzednich bossów, na pewno je masz - a jeśli nie, to poświęć kilka minut na eksplorację, by szybko je pozyskać. Możesz też zakupić je od handlarza.

Umieść przedmiot na pasku skrótów i aktywuj go prawym przyciskiem myszy. Gdy pasek się zapełni, na twojej mapie pokaże się lokalizacja bossa (3). Teraz pozostaje ci tylko się tam udać.


Jak pokonać bossa

Jeśli chodzi o walkę, tutaj także ważne jest odpowiednie przygotowanie. Zadbaj o:

  • Pancerz - wykuj najlepsze elementy zbroi, które możesz stworzyć (najlepiej z żelaza). Im lepszy pancerz, tym więcej ataków od wroga i jego pomocników wytrzyma twoja postać;
  • Broń - tutaj sprawa jest oczywista, gdyż lepsza brońpozwoli ci szybciej pokonać wroga. Żelazny miecz (Iron Sword) do walki wręcz i proca (Slingshot) to przedmioty, które warto tutaj przygotować;
  • Odpowiednie jedzenie. Ugotuj sobie kilka sztuk (najlepiej koło 10) Hearty Pepper Wrap (mieszając Heart Berry i Bomb Pepper). Jedzenie to da ci premię do szybkości ruchu, która tutaj bardzo się przyda;
  • Łóżko. Jest spora szansa, że walka ta zakończy się twoją śmiercią. Boss najpewniej znajduje się daleko od twojej bazy - stwórz więc niedaleko bezpieczną strefę i umieść tam łóżko, dzięki czemu powstanie punkt odrodzenia. Po śmierci pojawisz się tam i za moment wrócisz do bossa.

W trakcie walki musisz uważać na kilka rzeczy. Boss co chwila będzie atakował kwasem - na ziemi pokaże się celownik (4), a po krótkiej chwili spadnie tam pocisk, z którego wydobędzie się plama kwasu (5). Unikaj trafienia, a potem nie wchodź w sam kwas - możesz go też usunąć za pomocą łopaty.

Przeciwnik będzie też przywoływał larwy do pomocy. O ile normalnymi larwami nie musisz się przejmować, tak te świecące na żółto (6) powinny być twoim priorytetem. Gdy się do ciebie zbliżą, wybuchną i stworzą plamę kwasu. Dlatego wyeliminuj je od razu przy pomocy procy.

Cała walka polega na bieganiu dookoła bossa i okładaniu go mieczem. Ignoruj przywoływane stwory - nie licząc wybuchowych larw - i po prostu uszczuplaj jego zdrowie. Gdy kwasu będzie za dużo, oddal się, by zgubić nieco pościg larw i go usuń, a następnie kontynuuj atak.

Po walce zbierz wyrzucone przez bossa przedmioty, szczególnie Heart of the Hive Mother, który wykorzystasz do aktywowania rdzenia. Temat ten wyjaśniamy ze szczegółami na stronie The Core: co to jest, zasilanie obiektów.

Spis treści: Core Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Core Keeper - drugi boss: Ghorm the Devourer

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze