Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Core Keeper - wędka: łowienie ryb, fishing rod

Jak stworzyć wędkę i wyławiać ryby z wody.

Łowienie ryb to jedna z bardziej użytecznych aktywności dodatkowych w Core Keeper, za sprawą której możesz zdobyć mnóstwo wartościowego jedzenia, które wykorzystasz w gotowaniu. Z tej strony dowiesz się jak stworzyć swoją pierwszą wędkę i łowić ryby.

By stworzyć wędkę potrzebujesz Tin Workbench (1). Jest to lepszy stół warsztatowy, który wytworzysz z poziomu Basic Workbench (2). Do wszystkiego potrzebujesz jednak sporo surowców - 6 sztab miedzi (Copper Bar) i aż 15 sztab cyny (Tin Bar).

Po ustawieniu Tin Workbench wejdź z nim w interakcję. Z dostępnych w zakładce Tools przedmiotów kliknij na Tin Fishing Rod (3). Jest to pierwsza wędka, którą możesz wytworzyć - będziesz do tego potrzebował 5x drewna (Wood) i 4x sztabki cyny.

Po stworzeniu wędki umieść przedmiot na pasku skrótów, a następnie stań przy dowolnym zbiorniku wodnym (4). Zaznacz przedmiot i przytrzymaj prawy przycisk myszy. Pasek postępu (5), który pojawi się u dołu, informuje cię o sile rzutu. Puść przycisk, by zarzucić przynętę.

Poczekaj teraz, aż ryba chwyci przynętę - będzie się wtedy cyklicznie zanurzać w wodzie. Kliknij prawym przyciskiem myszy, by uruchomić mini-grę. Twoim celem jest przytrzymywanie przycisku, by wyciągać rybę w lewą stronę. Gdy zbliży się do wędki, zostanie wyłowiona.

Jest jednak haczyk. Nie możesz wyławiać ryby, gdy walczy - zmienia wtedy swoje zabarwienie na czerwone (6). Jeśli będziesz wtedy trzymał przycisk, zaczniesz zapełniać pasek napięcia żyłki (7). Gdy dojdzie do pełna, żyłka strzeli, a ryba zerwie się z haczyka.

Poczekaj więc, aż ryba przestanie wierzgać (jej kolor będzie inny niż czerwony) i wtedy przez krótki czas przytrzymaj przycisk. Puść go, gdy znów zrobi się czerwona. Powtarzaj proces do momentu, aż wyłowisz rybę - automatycznie wskoczy do twojego plecaka.

Wędkować możesz wszędzie, jednak łowiska w dalszych partiach mapy (względem środka, na którym zaczynasz) pozwolą ci zdobyć lepsze okazy ryb.

Spis treści: Core Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Core Keeper - scarlet ore: skąd wziąć

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze