Skip to main content

Core Keeper - farma: wysiew i uprawa roślin

Jak stworzyć odnawialne źródło jedzenia.

Bardzo ważną częścią rozgrywki w Core Keeper jest jedzenie. O ile początkowo możesz liczyć na zbieranie okazjonalnych roślin, na dłuższą metę warto założyć własną farmę. Na tej stronie wyjaśniamy jak się za to zabrać.

Do uprawy będziesz potrzebował trzech rzeczy:

  • Motyki - sprawdzi się dowolny model, choć im lepszy, tym rzadziej będziesz musiał naprawiać narzędzie;
  • Konewki - na początek sprawdzi się najprostsza (Watering Can), potem jednak warto zainwestować w większy model, jak Large Watering Can;
  • Nasion - te zdobędziesz eliminując wrogów, rozkopując skały czy zbierając rośliny podczas eksploracji mapy.

Gdy już zdobędziesz wszystkie potrzebne rzeczy, przygotuj kawałek terenu. Dobrze jest go ogrodzić ścianami, by uniknąć potencjalnego spotkania z wrogiem podczas upraw. Wybierz motykę i przeoraj ziemię (1). Kliknij po prostu prawym przyciskiem na kawałku terenu, by został on zaorany - zmieni przez to kolor.

Potem wybierz nasiona (2) - na przykład Glow Tulip Seed, Bomb Pepper Seed lub Heart Berry Seed. Dowolne nasiono, które aktualnie posiadasz. Kliknij prawym przyciskiem myszy, by zasiać je w wybranym przez siebie miejscu. Pojawi się wtedy roślina (3).

Na koniec wybierz konewkę i podlej zasianą roślinę - także klikając na nią prawym przyciskiem. Pamiętaj, by wcześniej uzupełnić ją wodą za sprawą dowolnego źródła wody. Ziemia pod podlaną rośliną także zmieni kolor (4).

Teraz już tylko musisz poczekać kilkanaście minut, aż rośliny wyrosną i będą gotowe do zbioru (5). Jeśli nie masz pewności, że już to nastąpiło, wstrzymaj się ze żniwami - gdyż przerwiesz wzrost i otrzymasz na nowo nasiono. Zbierać możesz je za pomocą dowolnego narzędzia czy gołej ręki.

Z każdej rośliny otrzymasz owoc, a bardzo często także nowe nasiono, które będziesz mógł ponownie wysiać. Każda zebrana przez ciebie roślina rozwinie umiejętność Gardening postaci.

Spis treści: Core Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Core Keeper - konewka, watering can: podlewanie

Zobacz także