Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Core Keeper - motyka, hoe: uprawa

Jak stworzyć motykę i co można dzięki niej zyskać.

W Core Keeper możesz wytworzyć mnóstwo przedmiotów, w tym kilka rodzajów narzędzi. Jednym z nich jest motyka, za sprawą której rozpoczniesz uprawę. Z tej strony dowiesz się co potrzebujesz, by ją stworzyć i jak z niej korzystać.

By stworzyć najprostszą motykę miedzianą (Copper Hoe) wejdź w interakcję z podstawowym stółem warsztatowym, Basic Workbench (1). W oknie, które się wyświetli, znajdź Copper Hoe (2). Do jej wytworzenia potrzebował będziesz drewna (Wood) i sztabek miedzi (Copper Bar).

Jeśli jeszcze nie stworzyłeś sztab miedzi, zajrzyj na stronę metale: ruda, jak przetapiać, furnace gdzie wyjaśniamy cały proces - także dla innych rodzajów metali.

Umieść wytworzoną motykę na pasku skrótów i ją wybierz. Potem tylko wskaż kursorem miejsce, które chcesz przygotować pod uprawę i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy. Pole (3) to zostanie przeorane i stanie się ciemniejsze.

W tym momencie możesz na nie wysiać rośliny i podlać je, by po kilku minutach wyrosły z nich owoce - bądź drewno, w zależności od tego, co wysiewasz. Pamiętaj, że możesz przygotować w ten sposób wyłącznie podłoże z ziemi (Dirt) - piasek (Sand) czy kamień (Stone) nie nadają się do orania.

Podczas kolejnych godzin zabawy zdobędziesz lepsze wersje motyki - z cyny (Tin Hoe) czy żelaza (Iron Hoe). Działają one na tej samej zasadzie, mają jednak większą wytrzymałość - możesz więc dłużej z nich korzystać póki nie będzie trzeba ich naprawiać.

Spis treści: Core Keeper - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Core Keeper - gotowanie: przygotowywanie posiłków

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze