Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sieciowe Conan Exiles w rękach piratów przez wpadkę twórców

Przypadkiem usunięto DRM.

We wtorek - 31 stycznia - na Steamie zadebiutowała wczesna wersja sieciowego Conan Exiles. Gra chroniona jest słynnym systemem Denuvo, ale po kilku godzinach od premiery tytuł trafił w ręce piratów.

W przeciwieństwie jednak do Resident Evil 7, które zostało złamane w tydzień, nieuczciwi gracze nie obeszli przygotowanych zabezpieczeń. Okazało się, że winnymi są sami twórcy produkcji.

Jedna z opublikowanych aktualizacji gry nie zawierała systemu Denuvo. Błąd został szybko naprawiony poprzez wydanie kolejnej łatki, ale było za późno - pliki zostały nielegalnie udostępnione.

Warto podkreślić, że choć Conan Exiles jest nastawione na zabawę sieciową, do działania nie wymaga połączenia z oficjalnymi serwerami. Gracze mogą zakładać własne światy lub dołączać do tych utworzonych przez innych użytkowników. Innymi słowy - piraci mogą grać bez problemów.

W przekazanym Eurogamerowi oświadczeniu deweloperzy z Funcomu przyznali się do winy. Zabezpieczenia zostały usunięte poprzez błąd, który pojawił się podczas tworzeniu kolejnej wersji gry.

„Niestety niewiele możemy zrobić z tymi, którzy postanowią pobrać produkcję i zagrać na nieautoryzowanych kopiach, ale mamy nadzieję, że przesiądą się na oficjalną wersję, dzięki czemu będą na bieżąco otrzymywać najnowsze aktualizacje i ulepszenia” - napisali twórcy.

Conan Exiles znajduje się na razie we wczesnym dostępie, co oznacza, że gra będzie jeszcze rozwijana. W przyszłości powinna doczekać się wielu dodatkowych opcji, rozbudowujących rozgrywkę.

Warto wspomnieć, że pomimo wycieku produkcja cieszy się dużą popularnością. Na Steamie jest najlepiej sprzedającym się tytułem, choć kosztuje niemało - 29,99 euro (około 129 zł)

.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły