Skip to main content

Chwała - co się stało z Yoon So-Hee

Wyjaśniamy historię bohaterki.

W serialu to główna bohaterka jest ofiarą grupy przyjaciół z liceum. Widz ogląda wiele przejmujących scen znęcania się nad nastolatką. Okazuje się, że Moon Dong-Eun nie była jedyną ofiarą szkolnych oprawców. Co stało się z Yoon So-Hee?

  • UWAGA NA SPOILERY: Na tej stronie zdradzamy część fabuły serialu Chwała. Jeśli znalazłeś się tu przez przypadek, przejdź na stronę główną serwisu i znajdź coś fajnego do czytania.

Okazuje się, że Yoon Soo-Hee wcale nie popełniła samobójstwa, lecz została zepchnięta z dachu przez Park Yeon-Jin. Świadkiem tego wydarzenia była Moon Dong-Eun, która anonimowo dostarczyła dowody na policję. Yeon-Jin nie wiedziała, że ktokolwiek widział to zdarzenie.

Jednym z powodów, dla których Soo-Hee straciła życie, był fakt, że podczas spaceru miała ubraną dokładnie tę samą sukienkę co Yeon-Jin, co rozbawiło jej przyjaciółki. Park kazała Yoon rozebrać się na dachu, kiedy na zewnątrz panowała zima, lecz nękana nastolatka odmawia.

Ostatecznie Yeon-Jin podpala swoją ofiarę i zrzuca ją z dachu. Dziewczyna była w ósmym tygodniu ciąży, a dziecko najpewniej pochodziło z gwałtu dokonanego przez jednego z nastolatków, którzy znęcali się nad rówieśniczką.

To Yeon-Jin najpierw podpala dziewczynę, a potem zrzuca ją z dachu

Dowód, który dostarczyła Moon, wskazywał bezpośrednio na winę kobiety. Soo-Hee tuż przed zepchnięciem jej z dachu, zerwała plakietkę z pełnym imieniem i nazwiskiem swojej zabójczyni. Dowód jednak tajemniczo zniknął, a znajomości matki Yeon-Jin na policji, pozwoliły jej unikać kary przez wiele lat. Kolejną poszlaką były ślady DNA z zapalniczki, dzięki którym po wielu latach udało się złapać sprawcę.

Przez długi czas policja utrzymywała, że dziewczyna popełniła samobójstwo. Rodzina, a przede wszystkim matka ofiary, nie chciała się z tym zgodzić. Tym samym ciało Soo-Hee przez kilkanaście lat było przechowywane w szpitalu, gdyż nie można było zamknąć śledztwa dotyczącego tej sprawy.

Więcej o serialu Chawła:

Zobacz także